BGŻ BNP Paribas zanotował zysk 320 mln zł w trzecim kwartale 2018 roku

BGŻ wzrost przychodów

BGŻ BNP Paribas zanotował zysk 320 mln zł w trzecim kwartale 2018 roku


W ciągu trzech, pierwszych kwartałów 2018 roku, bank BGŻ PBN Paribas wypracował zysk na poziomie 320 milionów złotych. To kontynuacja zwyżkowego trendu, który można było obserwować już na początku roku. Za świetnymi wynikami stoi strategia Fast Forward, którą bank BNP Paribas obrał na lata 2018-2021. Dalszy rozwój w kierunku nowoczesnych usług bankowych sprawia, że instytucja może się pochwalić coraz lepszymi wynikami finansowymi.

Porównując raporty finansowe z roku bieżącego i ubiegłego jak na dłoni widać efekty ciężkiej pracy wykonywanej przez bank BGŻ BNP Paribas. 320 milionów w trzecim kwartale to wynik lepszy o ponad 40% w stosunku do roku ubiegłego. Co więcej, w dwóch, pierwszych kwartałach bank uzyskał wynik na poziomie 190 mln złotych, z kolei od lipca do końca września dołożył kolejne 130 mln! To kontynuacja trendu zwyżkowego, który był widoczny już na początku 2018 roku. Wiele wskazuje również na to, że BGŻ BNP Paribas może sięgnąć po kolejne rekordowe zyski!

Co stoi za doskonałymi wynikami instytucji? Przede wszystkim nowa strategia wdrożona na początku bieżącego roku. „Fast Forward” zakłada unowocześnienie usług bankowych oraz wyzbycie się bardziej anachronicznych rozwiązań. Celem jest pozyskanie nowych klientów detalicznych. Większa liczba zaciągniętych kredytów w banku BGŻ BNP Paribas uwidocznia się w odsetkach oraz dodatkowych opłatach i prowizjach. To właśnie w tych elementach instytucja notuje najwyższy zysk.

BGŻ Bank Paribas na początku października tego roku przejął określoną część udziałów należących do Raiffeisen Bank Polska. W przyszłym roku zakończona zostanie fuzja obu banków. Takie działanie oznacza wyższy kapitał operacyjny, a także możliwość pozyskiwania klientów z nowych sektorów rynku usług bankowych. Już na początku przyszłego roku będziemy świadkami kolejnej zmiany, która ma kontynuować unowocześnianie tej marki. Z nazwy BGŻ BNP Paribas zniknie skrót BGŻ oznaczający Bank Gospodarki Żywnościowej. W opinii akcjonariuszy, stara nazwa była zbyt anachroniczna i mogła zniechęcać spore grono klientów.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: