Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Jeśli dalej masz wątpliwości, skontaktuj się z nami a rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Kto może wziąć pożyczkę za pośrednictwem SalvusMoney.pl?

O pożyczkę na stronie SalvusMoney.pl może ubiegać się każdy komu zależy na szybkim otrzymaniu środków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, po prostu wypełnij wniosek na naszej stronie.
Przeanalizujemy Twoje dane i odpowiedź otrzymasz już dziś.

Jakie są kryteria dla pożyczkobiorców?

Pożyczkę może otrzymać każda osoba w wieku od 18 do 75 lat zamieszkująca na terenie Polski. Pożyczkobiorca nie może być w stanie upadłości konsumenckiej.

Czy otrzymam pożyczkę posiadając negatywną historię kredytową?

Tak, negatywna historia kredytowa nie stanowi przeszkody w uzyskaniu pożyczki. Gwarancją spłaty pożyczki jest dla nas stabilność finansowa gwaranta i jego gotowość do ewentualnej spłaty raty.

Kto może być gwarantem ?

Gwarantem może zostać dowolna osoba, która zna pożyczkobiorcę np. członek rodziny, przyjaciel, znajomy z pracy. Pamiętaj, że w razie Twoich trudności ze spłatą kredytu, gwarant powinien być gotowy do pokrycia rat pożyczki. Gwarant musi mieć od 25 do 75 lat i zamieszkiwać na terenie Polski. Gwarant powinien także posiadać na własność nieruchomość lub dobrą historię kredytową.

Czy mogę otrzymać pożyczkę bez gwaranta ?

Nie, nie można otrzymać pożyczki bez gwaranta. Gwarant poświadcza, że pożyczkobiorca jest godny zaufania.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby otrzymać pożyczkę?

Wystarczy, że przygotujesz dowód osobisty. To jedyny dokument, którego wymagamy. Nie będą Ci potrzebne żadne dokumenty dochodowe lub zaświadczenia z miejsca pracy.

pożyczka dla zadłużonych z komornikiem
W jakich wypadkach mogę zostać poproszony o dokumenty dochodowe?

Nie poprosimy Cię o dokumenty potwierdzające wysokość dochodu. Podczas rozmowy telefonicznej zapytamy Cię o dochody (np. umowa o pracę, emerytura, renta, itp.) i wydatki – na tej podstawie (oświadczenie) zdecydujemy, czy jesteś w stanie spłacać raty.

Czy będę weryfikowany w bazach informacji kredytowej?

Ty i Twój gwarant zostaniecie zweryfikowani w bazach BIK na etapie wnioskowania o pożyczkę.

Jaki długo trwa weryfikacja mojego wniosku?

Decyzja zostanie podjęta automatycznie po przesłaniu kompletnego wniosku – dostaniesz informację SMS oraz e-maila.

Dlaczego wymagane jest aby gwarant posiadał nieruchomość? Czy nieruchomość będzie zapisana w umowie, czy służy tylko do weryfikacji np. celem podniesienia scoringu?

W przypadku posiadania bardzo dobrej historii kredytowej w BIK, gwarant jest zatwierdzany bez konieczności potwierdzenia posiadania nieruchomości. Jeśli wymagane jest posiadanie nieruchomości przez gwaranta lub udokumentowanie posiadania nieruchomości, nieruchomość powinna należeć do gwaranta co najmniej w 1/10 części. Akceptujemy skany lub zdjęcia dokumentów. Nie wymagamy przesyłania papierowych kopii lub kopii poświadczonych notarialnie. Pożyczkodawca nie ustanawia zabezpieczenia na nieruchomości należącej do Gwaranta. Wymagamy jedynie, aby gwarant był właścicielem nieruchomości, aby ograniczyć ryzyko niespłacania pożyczki oraz eliminując konieczność przedstawiania zaświadczeń o zarobkach, PIT-ów etc. Z naszego doświadczenia w Wielkiej Brytanii jasno wynika, że właściciele nieruchomości są dużo bardziej stabilni i odpowiedzialni finansowo niż osoby, które nie posiadają nieruchomości.

Jakie mogą być główne powody odmowy udzielenia pożyczki?

– nie stać Cię na spłatę miesięcznej raty
– ogłosiłeś upadłość konsumencką
– nie masz historii kredytowej w BIK

Jakie są godziny weryfikacji wniosków?

Twój wniosek będzie weryfikowany od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 19:00. W soboty od 10:00 do 15:00.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: