Czy pożyczka bez formalności istnieje?

pożyczka bez formalności

Czy pożyczka bez formalności istnieje?

Nie da się ukryć, że wielu z nas przyzwyczaiło się do wygodnych rozwiązań. Dlatego przede wszystkim sięgamy po to, co jest łatwo dostępne. Czy tak też jest w przypadku pożyczek? Czy rynek jest w stanie zaoferować nam pożyczki bez formalności? Czy one w ogóle istnieją? Sprawdzamy!

Pożyczka bez formalności – jest dostępna czy nie?

Jak to właściwie jest z tymi pożyczkami? Czy pożyczka bez formalności jest możliwa? Czy coś takiego istnieje? Jeśli weźmiemy pod uwagę pożyczkę w tradycyjnym banku, to szybko przekonamy się, że w tej instytucji finansowej coś takiego nie istnieje.

Banki mają bardzo dokładnie określone warunki, na jakich przyznają zobowiązania i wiąże się to z przejściem często długiej procedury oraz przedłożeniem wielu różnego typu dokumentów.

Czy to w takim razie oznacza, że nie mamy szans na pożyczkę bez formalności? Całe szczęście nie! W końcu na rynku działają też firmy pożyczkowe, które słyną z pożyczek bez formalności.

Na czym polega pożyczka bez formalności?

Dla każdego z nas pożyczka bez formalności będzie miała inne znaczenie. Jedni uznają, że to pożyczenie pieniędzy bez sporządzenia pisemnej umowy. Inni, z kolei stwierdzą, że to pożyczka, którą wymaga jedynie podpisu na umowie, by wejść w posiadanie pieniędzy. Jaka jest prawda? Która z tych definicji najlepiej opisuje pożyczkę bez formalności?

Jak dla nas zarówno jedna, jak i druga definicja jest poprawna. W końcu umowy mogą też być ustne, ale w tym przypadku dla pożyczkodawcy lepszym zabezpieczeniem jest sporządzenie umowy pisemnej. Pożyczka bez formalności może zatem oznaczać zobowiązanie z jak najmniejszą ilością formalności, gdzie nie wymaga się przedłożenia wielu dokumentów, czy zaświadczeń z pracy.

Jedyne, czego potrzeba, to zgłoszenie chęci zaciągnięcia zobowiązani, przedłożenia ważnego dokumentu tożsamości i złożenia podpisu na wiążącej obie strony umowie. To naprawdę niewiele, dlatego wszystkie procedury związane z przyznaniem pożyczki nigdy nie trwają dłużej niż kilkanaście minut.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: