Pożyczka z komornikiem – czy osoby zadłużone powinny sięgać po pożyczki?

Pożyczka z komornikiem – czy osoby zadłużone powinny sięgać po pożyczki?

Pożyczki stały się produktem ogólnodostępnym. Czy to jednak oznacza, że powinien po nie sięgać każdy? Jak to jest w przypadku osób zadłużonych? Czy mając zadłużenie z komornikiem, powinniśmy sięgać po kolejne pożyczki? Sprawdzamy!

Pożyczki – dla kogo są dostępne?

Dla kogo w ogóle dostępne są pożyczki? Kto może z nich korzystać? Jak podają źródła, pożyczki są produktami finansowymi, z których mogą korzystać osoby dorosłe, czyli takie, które ukończyły 18. lub 21. roku życia (limit wieku zwykle ustalany jest indywidualnie przez poszczególne instytucje finansowe). Nie ma tutaj znaczenia płeć, poglądy polityczne, czy status społeczny.

Pożyczki są ogólnodostępne, więc możemy po nie sięgać tak samo, jak po masło na sklepowej półce. Pożyczki mogą okazać się przydatne w trudnych chwilach, zwłaszcza gdy wpadamy w kłopoty finansowe. Co ważne, pieniądze uzyskane w ten sposób możemy przeznaczyć na dowolny cel – na remont mieszkania, zakup samochodu, upragnione wakacje lub pokrycie bieżących potrzeb, więc wydaje się, że to faktycznie fantastyczna opcja.

Pożyczki – czy to dobry wybór dla osób zadłużonych?

Czy aby na pewno? A co z osobami zadłużonymi? Czy w ich przypadku pożyczka z komornikiem to dobry wybór? Skoro i tak posiadana ilość zobowiązań doprowadziła do tego, że ściągnęliśmy na siebie komornika, to, czy jest sens brać kolejne zobowiązanie? I tak i nie!

Wszystko zależy od tego, jaki cel przyświeca nowemu zobowiązaniu. Czy ma to być pożyczka, która pomoże spłacić komornika i zadłużenie? A może sięgamy po pożyczkę, by sprawić sobie przyjemność i na przykład pojechać na wakacje, bądź kupić nowy sprzęt RTV do domu.

Kiedy chcemy przeznaczyć pożyczkę na przyjemności, to faktycznie lepiej sobie ją darować, bo nasza sytuacja i tak nie wygląda zbyt dobrze. Kolejne zobowiązanie tylko powiększy nasz dług i sprawi, że będziemy w jeszcze większych tarapatach.

W sytuacji, gdy decydujemy się uporządkowaćswoje zobowiązania, pożyczka z komornikiem jest bardzo dobrym wyborem. Dzięki niej możemy nie tylko pozbyć się komornika, ale również odzyskać spokój i płynność finansową.

Pożyczka z komornikiem – gdzie po nie sięgać?

Rynek zapewnia nam kilka możliwości zdobycia pieniędzy. Do swojej dyspozycji mamy przede wszystkim banki. Te najstarsze instytucje mają wiele różnego typu produktów finansowych, tylko czy faktycznie znajdziemy coś dla osób zadłużonych? Okazuje się, że tak. Jednak wiąże się to z długą procedurą oraz spełnieniem wielu wymagań.

O czym dokładnie mowa? Banki od osób zadłużonych zwykle wymagają więcej niż od klientów, którzy cieszą się dobrą sytuacją finansową. Dlatego wymagają udowodnienia, że dana osoba będzie w stanie spłacić zobowiązani. Podstawą ubiegania się o pożyczkę jest zatem przedłożenie wielu różnego typu dokumentów – zaczynając od zaświadczenia o zatrudnieniu, po zaświadczenie o zarobkach, czy umowę o pracę.

Banki poza tym w przypadku osób zadłużonych bardzo często oczekują dodatkowego zabezpieczenia pożyczki, a więc np. o zastaw mieszkania, domu lub innej nieruchomości.

Jednak rynek pożyczkowy to nie tylko banki. Na rynku nie brakuje też osób prywatnych, które udzielają pożyczek. Swoim klientom nie stawiają zbyt dużych wymagań, nie oczekują też przedłożenia wielu dokumentów. Zazwyczaj umowa pożyczkowa sporządzana jest na podstawie ważnego dowodu tożsamości. Jednak tego typu zobowiązania wiążą się z dużym ryzykiem, zwłaszcza jeśli nie wiemy, z kim mamy do czynienia.

Prywatnych pożyczek może udzielać każdy, kto dysponuje wolnymi środkami, a więc ustalić, kto jest godny zaufania, a kto nie, może wcale nie być takie proste. Dlatego, gdy się zdecydujemy skorzystać z prywatnych pożyczek, powinniśmy najpierw sprawdzić, z kim mamy do czynienia.

Patrząc po tych dwóch rozwiązaniach, można uznać, że rynek pożyczkowy wcale nie jest taki dobry, jak by się mogło wydawać. Jednak spokojnie, to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania. Nie zapominajmy, że pożyczka z komornikiem stanowi jeden z produktów firmy pożyczkowej. Jest to prywatna instytucja finansowa, która charakteryzuje się produktami z niewielką ilością formalności oraz niewielkimi wymaganiami.

Firmy pożyczkowe nie są tak rygorystyczne, jak banki ani nie oferują tak niebezpiecznych pożyczek, jak osoby prywatne. Co oznacza, że stają się najlepszą spośród dostępnych opcji. Firmy pożyczkowe nie oczekują przełożenia wielu dokumentów, nie proszą o wykazanie dochodów, czy zatrudnienia.

Nie weryfikują zdolności kredytowej, ani też nie prześwietlają rejestrów baz dłużników, więc nawet osoby z zadłużeniem komorniczym mogą liczyć na wsparcie finansowe.    

Pożyczka z komornikiem w firmie pożyczkowej– co trzeba zrobić, by ją otrzymać?

Ubieganie się o pożyczkę z komornikiem przebieganie bardzo sprawnie. Wystarczy wypełnić wniosek pożyczkowy – stacjonarnie lub online, załączyć wymagane dokumenty i następnie dać go do rozpatrzenia pożyczkodawcy.  Rozpatrywanie wniosku trwa zwykle od kilkunastu minut do kilku dni. W przypadku pozytywnej decyzji wystarczy dopełnić formalności, by móc dowolnie korzystać z otrzymanych pieniędzy.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: