Weryfikacja klientów a brak konta bankowego – czyli jak wygląda pożyczka bez konta w banku?

pożyczka bez konta w banku

Weryfikacja klientów a brak konta bankowego – czyli jak wygląda pożyczka bez konta w banku?

Bardzo często stosowaną zasadą w bankach jest weryfikacja klientów poprzez konto bankowe. A co wtedy, gdy klient go nie ma? Czy to oznacza, że instytucja odmówi mu wsparcia finansowego? Czy pożyczka bez konta w banku jest możliwa? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Weryfikacja klientów poprzez konto bankowe – o co w tym chodzi?

Po co w ogóle stosuje się tego typu weryfikacje? To pytanie, które zadają sobie osoby po raz pierwszy ubiegające się o pożyczkę. Najprościej mówiąc, jest to sposób sprawdzenia, czy klient ubiegający się o pożyczkę podał prawdziwe dane.

Niektórzy mogą uznać to za wymysł, lecz prawda jest taka, że to wszystko też w trosce o dobro klientów. W końcu osoba, która posiada konto bankowe, musiała je założyć na swoje nazwisko. Dzięki temu można uniknąć wyłudzenia kredytu na nasze dane, bo wszystko dokładnie jest weryfikowane.

Cała procedura jest banalnie prosta. Wystarczy przelać symboliczną kwotę (zwykle od 1 gr do 1 zł) na konto danej instytucji, by uznano nas za godnego zaufania klienta.

Co z osobami, które nie mają konta bankowego?

Osoby, które mają konto, nie będą miały trudności w weryfikacji. Gorzej z tymi, które nie mają konta bankowego. Czy w takim razie pożyczka bez konta w banku będzie możliwa? Czy brak konta w banku może przekreślić nasze szanse na uzyskanie pomocy finansowej? Oczywiście, że nie! Nie zapominajmy, że wszystkie instytucje finansowe są nowoczesne.

Oznacza to, że oferują kilka sposobów weryfikacji, więc klient sam może zdecydować, na którą z nich się zdecyduje. Osoby niemające konta bankowego mogą wnioskować o weryfikację SMS-ową lub telefoniczną. To jednak nie wszystko, coraz częściej można się spotkać z możliwością zweryfikowania danych przez pracownika firmy pożyczkowej lub przez kuriera.

W tych dwóch ostatnich przypadkach nie musimy nawet ruszać się z domu, ponieważ dana osoba zgłosi się do nas pod wskazany adres w wyznaczonym czasie (to też zależy od nas).

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: