Sposób na mniej formalności czyli pożyczki na oświadczenie

pożyczki na oświadczenie

Sposób na mniej formalności czyli pożyczki na oświadczenie

Dla wielu klientów głównym wyznacznikiem atrakcyjności oferty pożyczkowej jest czas jaki należy poświęcić by sfinalizować całą procedurę. Osoby pragną jak najszybciej zdobyć dodatkowe środki pieniężne by opłacić pilne wydatki lub przeznaczyć je na wymarzony zakup. Z tego względu, pożyczkodawcy robią wszystko by ograniczyć ilość niezbędnych formalności. Wynikiem tych starań są pożyczki na oświadczenie udzielane w ciągu kilkunastu minut.

Czym jest pożyczka na oświadczenie?

Zdecydowana większość firm pożyczkowych przed podjęciem decyzji sprawdza wysokość miesięcznych dochodów klienta. W tym celu, pożyczkobiorca musi dysponować zaświadczeniem o zarobkach, które wystawić może jedynie pracodawca. Oświadczenie to dokument spisany samodzielnie przez klienta. Wystarczy podać wysokość dochodów, złożyć podpis, a procedura przyznawania pożyczki na oświadczenie rusza dalej. Przynajmniej w większości przypadków. Zdarzają się jednak sytuacje, w których pożyczkodawca będzie chciał zweryfikować nasze oświadczenie.

Dzieje się tak szczególnie przy umowach na bardzo wysokie kwoty. Jeżeli oświadczenie spisane przez klienta budzi jakiekolwiek podejrzenia, firma pożyczkowa może wymagać zweryfikowania danych. Często nasz wkład nie będzie konieczny. Pożyczkobiorca po prostu skontaktuje się z naszym pracodawcą i zweryfikuje podane przez nas informacje. Możemy również samodzielnie wspomóc weryfikacje oświadczenia. W tym celu będziemy potrzebować wyciągu z konta bankowego lub rozliczenia podatkowego z ubiegłego okresu. Jeżeli zależy nam na czasie i finalizujemy procedurę przez Internet, często będziemy mogli skorzystać ze specjalnej aplikacji weryfikacyjnej.

Czy każdy może otrzymać pożyczkę na oświadczenie?

Pamiętajmy, że pożyczka na oświadczenie nie jest równoznaczna z przyznaniem pieniędzy bez żadnych formalności. Klient nie może wypisać oświadczenia z fałszywymi danymi, ponieważ w każdej chwili firma pożyczkowa może zweryfikować te dane. A w sytuacji gdy taka próba oszustwa zostanie ujawniona, klientowi grożą konsekwencje prawne. Pożyczki na oświadczenie są zatem adresowane do osób, które posiadają realny dochód miesięczny, który może zostać zweryfikowany umową o pracę, wyciągiem z banku lub rozliczeniem podatkowym.

Pożyczki na oświadczenie przez Internet

Ogromnym atutem tej oferty jest możliwość przeprowadzenia całej procedury przez Internet. Proces zajmuje kilkanaście minut, a w przypadku pozytywnej decyzji, środki od razu trafiają na nasze konto. Czy weryfikacja informacji podanych w oświadczeniu jest jedynym krokiem, jaki podejmuje firma pożyczkowa przed podjęciem decyzji?

Wszystko zależy od polityki pożyczkodawcy. Aby upewnić się, że klient posiada odpowiednią zdolność kredytową, firmy pożyczkowe często sprawdzają także historię BIK, a także wpisy w bazach dłużników. Dla firmy jest to o tyle korzystne, że informacje można uzyskać w ciągu kilku sekund. Oferty pożyczkowe powinny jednak zawiadamiać klienta o tym, jakie bazy zostaną sprawdzone przez firmę przed podjęciem ostatecznej decyzji o przyznaniu pożyczki na oświadczenie.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: