Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

O pożyczkach długoterminowych dla zadłużonych mówi się bardzo często. Czym są? Kto może skorzystać z tego typu zobowiązań? Jak ubiegać się o pożyczki długoterminowe dla zadłużonych? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście.

Czym są pożyczki długoterminowe dla zadłużonych?

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych to produkt finansowy oferowany przez pozabankowe instytucje finansowe, zwane również parabankami lub firmami pożyczkowymi. O co jednak w nich chodzi? Co to za rodzaj zobowiązania? Już sama nazwa może sugerować, że pożyczki długoterminowe dla zadłużonych to rodzaj zobowiązania, które można zaciągnąć na dłuższy okres.

Spłatę będzie można rozłożyć na kilka lub nawet kilkanaście rat miesięcznych, a więc tym samym ustalić takie spłaty, z których będziemy mogli się wywiązać. Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych udzielane są w różnej wysokości – od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy, co oznacza, że każdy z nas może ubiegać się o taką kwotę, która będzie w stanie rozwiązać nasze problemy finansowe.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – dla kogo takie rozwiązanie?

O zaciągnięciu tego typu zobowiązania powinny pomyśleć osoby, które borykają się z długami. Masz zaległości w spłacie kredytów lub pożyczek? Grozi Ci egzekucja komornicza? A może już komornik wszedł na Twoje konto bankowe lub zajął Ci pensję? Właśnie takie pożyczki długoterminowe dla zadłużonychmogą okazać się bardzo pomocne w spłacie starych zobowiązań i dają możliwość wyjścia z długów.

To jednak nie wszystko, gdyż pożyczki długoterminowe dla zadłużonych to również dobre rozwiązanie dla osób bezrobotnych, które straciły pracę i nie pobierają dochodów. Z pożyczki długoterminowej dla zadłużonych mogą również skorzystać studenci, renciści i emeryci, czy rolnicy. Tak naprawdę o tego typu zobowiązanie może ubiegać się każdy, kto skończył 18. rok życia i pilnie potrzebuje gotówki, lub po prostu ma problemy finansowe i chciałby z nimi szybko się uporać.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – na co można przeznaczyć otrzymane środki?

Osoby, które do tej pory zaciągały zobowiązania w bankach, zdążyły się przyzwyczaić do tego, że większość produktów trzeba przeznaczyć na konkretny cel. Kredyt hipoteczny możemy wykorzystać na cele związane z nieruchomością. Kredyt samochodowy na zakup lub naprawę auta. A jak jest w przypadku pożyczek długoterminowych dla zadłużonych udzielanych przez firmy pożyczkowe?

Firmy pożyczkowe nie narzucają swoich klientom celu, na który można przeznaczyć dane zobowiązanie. Co to oznacza dla pożyczkobiorców? Pieniądze uzyskane z pożyczki długoterminowej dla zadłużonych można przeznaczyć na dowolny cel – na remont domu lub mieszkania, zmianę jego wyposażenia, zakup nowego sprzętu RTV, czy nawet na zakup samochodu.

Otrzymanymi pieniędzmi możemy dysponować w dowolny sposób. Jednak w przypadku osób, które borykają się z zaległościami w spłacie kredytów, pożyczek lub innych zobowiązań, lepiej przeznaczyć środki na ich uregulowanie. Szczególnie dotyczy to tych, którzy już zmagają się z egzekucją komorniczą. To jedyny sposób na pozbycie się długów i odzyskanie spokoju. 

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – jak wnioskować?

O pożyczki długoterminowe dla zadłużonych można wnioskować na kilka sposobów. Osoby preferujące osobisty kontakt mogą zgłosić się do najbliższego oddziału wybranej firmy pożyczkowej i tam dokonać formalności związanych z ubieganiem się o pożyczkę. Innym, również często stosowanym rozwiązaniem jest umówienie się na spotkanie z przedstawicielem firmy pożyczkowej w domu, czy też w restauracji.

Alternatywą dla tych dwóch sposobów jest ubieganie się o pożyczkę przez Internet. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią wszystko załatwiać bez wychodzenia z domu. Aby ubiegać się o pożyczkę, potrzebujemy jedynie urządzenia z dostępem do sieci – możemy do tego wykorzystać jednakowo telefon, tablet, jak i laptop.

Niezależnie od tego, jaki sposób wnioskowania oferuje wybrana firma pożyczkowa i jaki my wybierzemy, zawsze musimy liczyć się z tym, że zostaniemy poproszeni o wypełnienie odpowiedniego formularza. Bez obaw, nie zajmie to dużo czasu.

We wniosku należy podać podstawowe informacje o sobie, jak również o interesującej nas pożyczce. Aby jednak wypełnić wniosek, będziemy potrzebować ważnego dokumentu tożsamości i numeru PESEL. Poza tym firma pożyczkowa może wymagać obywatelstwa polskiego, jak również podania miejsca zamieszkania lub zameldowania. W przypadku osób, które chcą otrzymać pieniądze bezpośrednio na konto, należy też podać numer konta bankowe.

Czasami pożyczkodawca może też oczekiwać przedłożenia dodatkowych dokumentów, w tym np. zaświadczenia o zatrudnieniu, zaświadczenia o zarobkach lub wyciągu z konta bankowego potwierdzającego zarobki.

Samo rozpatrzenie wniosku o pożyczkę trwa zwykle od kilkunastu minut do kilku dni. Jednak praktyka pokazuje, że wystarczy dobrze wypełnić wniosek i załączyć wymagane dokumenty, by poznać decyzję pożyczkodawcy nawet tego samego dnia.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: