Pożyczki dla seniorów – na co zwrócić szczególną uwagę?

Pożyczki dla seniorów – na co zwrócić szczególną uwagę?

Z danych statystycznych wynika, że w naszym kraju żyje ponad 9 milionów osób pobierających świadczenie rentowe lub emerytalne. Wiele firm pożyczkowych chętnie pożycza pieniądze seniorom, którzy ze względu na swoją solidność często są pewniejszymi klientami od osób młodych. Po za oceną zdolności kredytowej, w przypadku pożyczek dla seniorów uwzględniany jest także wiek. Często to właśnie ten czynnik stanowi dla klientów poważną przeszkodę.

W jakim celu seniorzy pożyczają pieniądze?

Osoby starsze najczęściej pożyczają pieniądze nie dla siebie, lecz dla swoich dzieci i wnucząt. To właśnie potrzeby ich krewnych często są głównym powodem do podjęcia pożyczki dla seniorów gotówkowej. Seniorzy ponadto są czasami zmuszeni do podjęcia dodatkowej gotówki na bieżące wydatki, a także na kosztowne leki. Nie brakuje jednak seniorów, którzy korzystają z uroków wolnego czasu rozwijając swoje pasje, a także podróżując po świecie. Z badań wynika również, że seniorzy zwykle nie pożyczają dużych kwot powyżej 10 tys. złotych.

Na jakie czynniki seniorzy biorący pożyczkę powinni zwrócić uwagę?

Język finansowy często bywa niezrozumiały dla seniorów. To niestety sprzyja licznym nierozumieniom i może doprowadzić do tego, że osoba starsza wybierze niewłaściwą ofertę. Jeśli potrzebne ci będą większe pożyczki dla seniorów, warto skonsultować się z doradcą finansowym. Warto także skorzystać z pomocy Internetu i sprawdzić najważniejsze pojęcia występujące na rynku pożyczkowym. Ważnym czynnikiem jest także wiek. Banki bardzo często pożyczają pieniądze jedynie osobom do 65. roku życia. Nieco elastyczniej do tematu podchodzą z kolei firmy pożyczkowe.

Pomoc ze strony porównywarek kredytowych

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem znalezienia atrakcyjnej oferty będzie skorzystanie z pomocy porównywarki kredytowej dostępnej w Internecie. Strona oblicza bowiem wszystkie koszty: oprocentowanie oraz opłaty pozaodsetkowe. Dzięki temu, otrzymujesz zestawienie, w którym jak na dłoni widać ile pieniędzy trzeba będzie poświęcić na spłatę zobowiązania. Porównywarki często informują również o progu wiekowym oraz o możliwym rozłożeniu terminu spłaty.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: