Jak samodzielnie sprawdzić, obliczyć i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak samodzielnie sprawdzić, obliczyć i zwiększyć zdolność kredytową?

Myślisz o zaciągnięciu większego zobowiązania finansowego i zastanawiasz się jaką ofertę może dla Ciebie przygotować bank? Instytucje finansowe bardzo dokładnie sprawdzają zdolność kredytową klienta, na którą składa się kilkanaście różnych czynników. Dopiero wtedy bank może zaproponować maksymalny próg kredytu. Co zrobić gdy jest on niewystarczający? W jaki sposób możemy samodzielnie sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jakie czynniki uwzględnia bank przy ocenie zdolności kredytowej?

Banki w procesie oceny zdolności kredytowej stosują analizę ilościową oraz jakościową. Pierwsza uwzględnia Twoje dochody, koszty życia w skali miesiąca, a także inne pożyczki oraz kredyty, które aktualnie spłacasz. W analizie jakościowej bank uwzględnia czynniki pośrednie, które mogą wpływać na Twoją sytuację finansową: stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, wykształcenie, bezpieczeństwo posady, staż pracy. Dokładna analiza uwzględnia także sprawdzenie raportu BIK, w którym można znaleźć dokładną historię kredytową klienta.

W jaki sposób obliczyć zdolność kredytową?

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest po prostu udać się do banku i poprosić o analizę kredytową. Taka usługa jest przeprowadzana za darmo, a my dowiadujemy się o maksymalnej kwocie jaką możemy pożyczyć na kredyt. Jeśli jednak chcemy na razie uniknąć wizyty w banku, możemy skorzystać z internetowych kalkulatorów zdolności kredytowej. One również uwzględniają szczegółowe czynniki podobnie jak bank. Wynik uzyskany za pośrednictwem takiego narzędzia jest bardzo wiarygodny i przedstawia nam zbliżone oferty kredytowe w różnych bankach.

Jak szybko zwiększyć zdolność kredytową?

Zmiana pracy na lepiej płatną nie wchodzi w grę? Nic nie szkodzi. Są inne sposoby, które pozwalają skutecznie zwiększyć zdolność kredytową w oczach banku. Jeśli masz nieuregulowane zobowiązania, koniecznie je spłać przed wizytą w banku. Ogranicz również pieniądze wydawane w skali miesiąca. Bank analizuje ruch na Twoim koncie bankowym i na jego podstawie ocenia, czy nie wydajesz za dużo! Koniecznie zacznij oszczędzanie, ponieważ środki, które możesz przeznaczyć na wkład własny także powiększają Twoją zdolność kredytową.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: