Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – da się?

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – da się?

Czy pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej są udzielane? To dylemat bardzo wielu osób. Twój też? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.         

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej– co to takiego?

Pożyczki konsolidacyjne to rodzaj celowego zobowiązania finansowego, które można przeznaczyć na spłatę trudnych zobowiązań, czyli takich, z których spłatą sobie nie radzimy, które przewyższają nasze dochody i które np. mogą oznaczać dla nas egzekucję komorniczą. Cała pożyczka konsolidacyjna polega na zsumowaniu naszych zobowiązań, spłacie ich i stworzeniu nowej pożyczki, z której będziemy musieli się wywiązać.

W przypadku pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej nic się nie zmienia w zasadach oferty pożyczkowej – nadal skonsolidować możemy różne zobowiązania – od kredytów gotówkowych, po pożyczki hipoteczne, kredyty samochodowe, chwilówki, pożyczki na dowód online, czy zadłużenia kart kredytowych i obciążenia kont bankowych.

Różnica polega natomiast w samych wymaganiach. W większości przypadków instytucje finansowe wymagają od swoich klientów zdolności kredytowej. Osoby, które jej nie mają często odsyłane z odmowną decyzją pożyczkową. Jednak tym razem tak się nie stanie, bo są to pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej, czyli już po nazwie możemy wnioskować, że zdolność kredytowa nie jest wymagana.

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – da się czy nie?     

Czy to jednak prawdziwa oferta? Czy pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej istnieją? Czy osoby, które nie mają odpowiednich dochodów, mogą otrzymać wsparcie finansowe? Niektórzy pewnie uznają, że to tylko tani chwyt reklamowy.

W końcu to żadna nowość. Wszystkie instytucje finansowe próbują nas jakoś przekonać do tego, byśmy skorzystali z ich oferty, więc reklamowanie pożyczki bez konieczności wykazania się zdolnością kredytową może skusić każdego. Czy tak faktycznie jest? Jak się okazuje, pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej faktycznie istnieją.

Znajdziemy je w ofercie firmy pożyczkowej, czyli prywatnej instytucji finansowej, która doskonale rozumie, jak trudno jest zdobyć potrzebne środki, gdy nie ma się zdolności kredytowej. Dlatego firma pożyczkowa postanowiła wyciągnąć dłoń do potrzebujących i tak udostępniła produkt z bardzo niewielką ilością wymagań.

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – co trzeba zrobić, by z nich skorzystać?

Warto zacząć od tego, że pożyczkodawca naprawdę oczekuje niewiele. Najczęściej wymaganym dokumentem przy ubieganiu się o pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej jest ważny dokument tożsamości. Pożyczkodawca nie oczekuje ani przedłożenia zaświadczeń o zarobkach, ani też zaświadczeń o zatrudnieniu, czy wyciągów z kont bankowych potwierdzających, że na nasze konto regularnie wpływają pieniądze. Takie praktyki jednak nie powinny nikogo dziwić, w końcu mamy do czynienia z rodzajem zobowiązania finansowego, przy którego udzielaniu nie jest wymagane potwierdzenie zdolności kredytowej.

Firma pożyczkowa nie będzie sprawdzać ani naszych dochodów, ani też rozchodów. To nie wszystko, bo firma pożyczkowa nie sprawdza również naszej przeszłości, nie weryfikuje, czy wcześniej przy braniu kredytów i pożyczek również zalegaliśmy z opóźnieniem w spłatach. W trakcie ubiegania się o pożyczkę nie są także weryfikowane rejestry dłużników, co jest jednoznaczne, z tym że o tego typu zobowiązania może ubiegać się każdy.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, do której należy się odpowiedni przygotować. Na spotkanie z przedstawicielem firmy pożyczkowej musi zabrać pełną dokumentację zobowiązań, które chcemy poddać konsolidacji. Poza tym dobrze by było samemu także ustalić, w jakiej wysokości będziemy potrzebować pożyczki.

Z określeniem tego raczej nie powinno być trudności, wystarczy zsumować wszystkie zobowiązania. Jeśli uzyskana suma będzie przekraczać maksymalną wysokość udzielanej pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej, to musimy liczyć się z tym, że konsolidacją nie będziemy w stanie objąć wszystkich swoich zobowiązań. W takich sytuacjach musimy dokonać selekcji i zdecydować, które zobowiązania konsolidujemy, a które próbujemy spłacać samodzielnie.

Resztę formalności załatwimy już w firmie pożyczkowej. To tam dostaniemy do wypełnienia odpowiednie formularze, zostaną sprawdzone nasze zadłużenia i jeśli firma pożyczkowa zdecyduje się udzielić nam wsparcia, spłaci nasze zobowiązania i stworzy ofertę pożyczkowej, z której będziemy w stanie się wywiązać.

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – kto powinien z nich korzystać?

Skoro wiemy już, że istnieje szansa na uzyskanie pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej, to warto dowiedzieć się również, komu dedykowane są tego typu produkty. Na pewno to rozwiązanie, z którego powinny skorzystać osoby, które mają kilka zobowiązań i nie radzą sobie z ich spłatą.

Takich sytuacji nie można pod żadnym pozorem lekceważyć, bo można ściągnąć na siebie jeszcze większe problemy, w tym np. komornika. Poza tym skoro to produkt, gdzie nie jest wymagana zdolność kredytowa, to niech korzysta z niego każdy, kto uzna to za stosowne lub potrzebne.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: