Co to jest płatność za pobraniem?

przesyłka pobraniowa

Co to jest płatność za pobraniem?


Rozważasz zakupy w sieci, lecz nie wiesz, która forma płatności jest dla Ciebie odpowiednia? A może spotkałaś się z płatnością za pobraniem, lecz nie wiesz, co to oznacza? Zapraszamy do krótkiej lektury! Z naszego tekstu dowiesz się wszystkiego o płatności za pobraniem.

Płatność za pobraniem – co to takiego?

Przy zakupach internetowych mówi się o różnych formach płatności. Można płacić z blikiem, przelewem ekspresowym, przelewem tradycyjnym, kartą lub wybrać właśnie płatność za pobraniem. Czym jednak jest taka forma płatności? To nic innego, jak sposób uiszczenia opłaty za produkt i przesyłkę, którego dokonuje się dopiero w momencie jej odbioru, a nie z góry. Najprościej mówiąc, decydując się na płatność z góry, za wybrane towary zapłacimy dopiero wtedy, gdy listonosz lub kurier dostarczający zawita do naszych drzwi z przesyłką. Co więcej, niektóre firmy kurierskie oferują mnóstwo dodatkowych opcji, w tym na przykład możliwość sprawdzenia zawartości przesyłki przy kurierze, co dodatkowo daje nam pewność, że otrzymaliśmy towar, który faktycznie zamówiliśmy.

W jakich przypadkach warto płacić za pobraniem? 

Zastanawiasz się, dlaczego ludzie decydują się płacić za pobraniem, skoro jest wiele innych, wygodniejszych form płatności? Jak się okazuje, powodów jest całkiem sporo… Przede wszystkim płatność za pobraniem daje możliwość odbioru paczki o dowolnej porze dnia. Kurier dostarczy przesyłkę nie tylko we wskazane miejsce, ale również w dogodnym dla zamawiającego czasie. Coraz częściej firmy kurierskie oferują swoim klientom możliwość wyboru godziny dostawy, bo dzięki temu mają pewność, że zastaną odbiorcę w domu. Płacąc za pobraniem, nie musimy też podawać swoich danych bankowych, a płatność za przedmiot nie zostanie odnotowana na wyciągu z banku. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zrobić prezent swojej drugiej połówce, gdyż zakup pozostanie sprawą prywatną. Płatność za pobraniem gwarantuje również pewność, że otrzymamy zamówiony towar. Jeśli przesyłka do nas nie dotrze, nie musimy się martwić o to, jak odzyskać pieniądze, które wydaliśmy.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: