Kto i na co bierze kredyty? Profil pożyczkobiorcy

profil pożyczkobiorcy

Kto i na co bierze kredyty? Profil pożyczkobiorcy

Szybkie i uproszczone procedury i możliwość podjęcia pożyczki gotówkowej w kilkanaście minut przez Internet. To sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań finansowych na rozmaite cele. W jaki sposób najczęściej wydajemy pożyczone pieniądze? Kto decyduje się na zaciągnięcie pożyczki lub kredytu? Na te pytania może nam odpowiedzieć profil pożyczkobiorcy stworzony przez ARC Rynek i Opinia.

Coraz większa liczba młodych pożyczkobiorców

Z badań wynika, że aż co trzeci pożyczkobiorca nie ukończył 30. roku życia. Osoby młode zaciągają zobowiązania na zakup mieszkania, kontynuowanie nauki na uczelniach wyższych, a także na bieżące potrzeby. W gronie pożyczkobiorców dominują jednak osoby dorosłe, które ukończyły 40 lat. Dane demograficzne informują nas o kilku ciekawych kwestiach: Zdecydowana większość pożyczkobiorców to osoby pracujące i mieszkające w dużych miastach. Ponad połowa posiada wykształcenie średnie, natomiast co piąta osoba – wykształcenie wyższe.

Na co wydajemy pożyczone pieniądze?

Głównym celem pożyczkobiorców jest opłacenie pilnych wydatków oraz zakup artykułów codziennego użytku. Innymi słowy, zdecydowana większość pożyczek jest zaciągana przez ludzi, którzy chcą utrzymać płynność finansową. Z nieco większych zobowiązań, głównymi celami profilu pożyczkobiorców są: zakup mieszkania lub budowa domu, zakup samochodu, remont, kosztowne wycieczki lub podróże, chęć rozwoju własnej firmy. Wielu seniorów pożyczone pieniądze wydaje również na pokrycie kosztów leczenia.

Pożyczka w banku czy firmie pozabankowej?

O ile jeszcze kilka lat temu zdecydowanie dominowały pożyczki bankowe, o tyle dzisiaj, coraz więcej osób kieruje się w stronę zobowiązań w firmach pozabankowych. To wpływ dużej dostępności oraz uproszczonych procedur, które pozwalają szybciej otrzymać potrzebne pieniądze. Oczywiście dalej przeważają produkty bankowe, jednak z roku na rok przybywa klientów decydujących się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej w jednym z parabanków.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: