Karta prepaid – jak działa przedpłacona karta?

Karta prepaid – jak działa przedpłacona karta?


W ostatnich latach klienci banków coraz większą uwagę przywiązują do bezpieczeństwa swoich pieniędzy. Dużą popularnością cieszą się karty przedpłacone, które pozwalają na anonimowe i chronione płatności, co często przydaje się w sklepach internetowych oraz serwisach usługowych. Choć wielu ekspertów twierdzi, że dni karty prepaid są policzone, obecna popularność tej metody płatności nie wskazuje na to, by karty przedpłacone miały szybko zniknąć z obiegu.

W jaki sposób działa karta prepaid?

Kartę przedpłaconą możemy wykorzystać tak samo jak tradycyjną kartę płatniczą. Często operatorami takich karty są firmy Visa lub Mastercard. W odróżnieniu od karty bankowej, prepaid nie posiada przypisanych danych osobowych, a także jest „doładowana” do określonej kwoty. Po przekroczeniu limitu karta staje się bezużyteczna. Karty przepłacone powszechnie spotkamy w kioskach oraz sklepach z elektroniką. Bardzo popularnym operatorem, który dostarcza karty przepłacone jest platforma Paysafecard.

Dlaczego tak wiele osób korzysta z karty przedpłaconej?

Karty prepaid najczęściej wykorzystuje się w przypadku płatności internetowych. To dużo bezpieczniejsze, ponieważ nie musimy podawać danych karty powiązanej z naszym kontem bankowym. W razie wycieku danych lub ataku hackerskiego, środki na naszym rachunku bankowym są w ogromnym niebezpieczeństwie. W przypadku karty prepaid stracimy jedynie kwotę, która znajdywała się na karcie. Z tego względu, przedpłacone karty są często wykorzystywane przy mikropłatnościach w aplikacjach mobilnych oraz serwisach online.

Karta podarunkowa w formie karty prepaid

W popularnych drogeriach kosmetycznych, butikach czy popularnych sklepach z elektroniką możemy nabyć karty podarunkowe. To nic innego jak karta prepaid z określonym limitem wydatków. Różnica polega jednak na tym, że karta podarunkowa może zostać wykorzystana wyłącznie w celu opłacenia zakupów w danej sieci sklepów. W ostatnich latach, karta prepaid stał się bardzo popularnym prezentem, który wręczamy osobom bliskim zamiast gotówki.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: