Czym jest kredyt w rachunku bieżącym?

Czym jest kredyt w rachunku bieżącym?

Kredyt w rachunku bieżącym jest także nazywany kredytem obrotowym oraz linią kredytową. To produkt dla osób, które w każdym momencie chcą być gotowe na ponadprogramowe wydatki. Pieniądze mogą zostać uruchomione w każdej chwili i zostać przeznaczone na dowolny cel. Warunkiem przyznania tego produktu jest wysoka zdolność kredytowa. Na czym polega kredyt w rachunku bieżącym i kiedy warto z niego korzystać?

W jaki sposób działa kredyt obrotowy?

Kredyt w rachunku bieżącym działa bardzo podobnie jak debet na koncie. Właściciel może dokonywać operacji finansowych na większą sumę pieniędzy, niż ta, która faktycznie znajduje się na koncie. W odróżnieniu od debetu mówimy tu jednak o poważniejszych kwotach. Próg kredytu w rachunku bieżącym może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Kwota jest oczywiście ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb klienta, a także jego zdolności kredytowej. W czasie trwania umowy, zobowiązanie finansowe może zostać zaciągnięte wielokrotnie.

Czy kredyt w rachunku bieżącym jest drogi?

To oczywiście zależy od tego, w jaki sposób wykorzystujemy kredyt obrotowy. Jeżeli zaciągnięte zobowiązanie spłacamy szybko, koszty są dużo niższe niż w przypadku zwykłej pożyczki gotówkowej. Należy bowiem pamiętać, że oprocentowanie jest naliczane dopiero w momencie zaciągnięcia zobowiązania. Każda wpłata na konto zmniejsza wysokość kredytu i naliczanych odsetek. Po całkowitym uregulowaniu należności kredyt obrotowy może zostać ponownie wykorzystany. Samo otworzenie takiej usługi w większości banków jest bezpłatne.

Linia kredytowa przydatna przedsiębiorcom

Kredyt obrotowy jest udzielany zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Głównie, z tego rodzaju finansowania korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą zapewnić sobie margines bezpieczeństwa i mieć gwarancję płynności finansowej w przypadku nieoczekiwanych sytuacji. Umowa z bankiem jest podpisywana najczęściej na okres 12 miesięcy. Jeżeli jednak w tym czasie klient nie miał problemów z regularną spłatą należności, bank może zaproponować indywidualne warunki przedłużenia umowy. Linię kredytową możemy zatem przyrównać do debetu, tyle że na wyższą kwotę.

Brak komentarzy

Opublikuj komentarz

Komentarze
Imię
Email
Strona www

4 × 3 =

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: