Czym jest kredyt w rachunku bieżącym?

kredyt w rachunku bieżącym,kredyt obrotowy

Czym jest kredyt w rachunku bieżącym?

Kredyt w rachunku bieżącym jest także nazywany kredytem obrotowym oraz linią kredytową. To produkt dla osób, które w każdym momencie chcą być gotowe na ponadprogramowe wydatki. Pieniądze mogą zostać uruchomione w każdej chwili i zostać przeznaczone na dowolny cel. Warunkiem przyznania tego produktu jest wysoka zdolność kredytowa. Na czym polega kredyt w rachunku bieżącym i kiedy warto z niego korzystać?

W jaki sposób działa kredyt obrotowy?

Kredyt w rachunku bieżącym działa bardzo podobnie jak debet na koncie. Właściciel może dokonywać operacji finansowych na większą sumę pieniędzy, niż ta, która faktycznie znajduje się na koncie. W odróżnieniu od debetu mówimy tu jednak o poważniejszych kwotach. Próg kredytu w rachunku bieżącym może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Kwota jest oczywiście ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb klienta, a także jego zdolności kredytowej. W czasie trwania umowy, zobowiązanie finansowe może zostać zaciągnięte wielokrotnie.

Czy kredyt w rachunku bieżącym jest drogi?

To oczywiście zależy od tego, w jaki sposób wykorzystujemy kredyt obrotowy. Jeżeli zaciągnięte zobowiązanie spłacamy szybko, koszty są dużo niższe niż w przypadku zwykłej pożyczki gotówkowej. Należy bowiem pamiętać, że oprocentowanie jest naliczane dopiero w momencie zaciągnięcia zobowiązania. Każda wpłata na konto zmniejsza wysokość kredytu i naliczanych odsetek. Po całkowitym uregulowaniu należności kredyt obrotowy może zostać ponownie wykorzystany. Samo otworzenie takiej usługi w większości banków jest bezpłatne.

Linia kredytowa przydatna przedsiębiorcom

Kredyt obrotowy jest udzielany zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Głównie, z tego rodzaju finansowania korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą zapewnić sobie margines bezpieczeństwa i mieć gwarancję płynności finansowej w przypadku nieoczekiwanych sytuacji. Umowa z bankiem jest podpisywana najczęściej na okres 12 miesięcy. Jeżeli jednak w tym czasie klient nie miał problemów z regularną spłatą należności, bank może zaproponować indywidualne warunki przedłużenia umowy. Linię kredytową możemy zatem przyrównać do debetu, tyle że na wyższą kwotę.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: