Pożyczka z komornikiem – czym jest i dla kogo?

Pożyczka z komornikiem – czym jest i dla kogo?

Pożyczka z komornikiem to ostatnio dość popularny produkt finansowy. Czym jest? Kto może skorzystać z pożyczki z komornikiem? Sprawdzamy!

Pożyczka z komornikiem – co to takiego?

Co właściwie oznacza taka pożyczka z komornikiem? Co skrywa się pod jej nazwą? Pożyczka z komornikiem to nic innego jak rodzaj zobowiązania finansowego, które może zapewnić nam pieniądze. Pożyczka z komornikiem udzielana jest w różnej wysokości (od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych) na krótki okres. Z reguły na spłatę zobowiązania mamy od kilku do kilkunastu dni.

Dlatego ubiegając się o nią, warto mieć na uwadze, czy będziemy w stanie oddać pieniądze, które pożyczyliśmy w tak krótkim czasie. Poza tym warto również wspomnieć, że jest rodzaj zobowiązania finansowego, który ma niewielką ilość wymagań. Pożyczkodawca zwykle nie oczekuje przedłożenia wielu dokumentów.

Podstawą sporządzenia umowy pożyczkowej jest dokument tożsamości, więc wystarczy się upewnić, że jest on ważny. Rzadko kiedy pożyczkodawca prosi o przełożenie dodatkowych dokumentów, w tym np. o zaświadczenie o zatrudnieniu, czy zaświadczenie o zarobkach. Nie sprawdzane są również rejestry dłużników, ani też historia kredytowa, więc nic dziwnego, że pożyczka z komornikiem cieszy się tak dużą popularnością.

Pożyczka z komornikiem – kto jej nam udzieli?

Gdzie możemy liczyć na tego typu wsparcie? Gdzie oferowane są pożyczki z komornikiem. Niektórzy pewnie swoje kroki skierują do banków, lecz warto mieć świadomość, że to instytucje, które stawiają wiele wymogów.

Czy wyobrażasz sobie bank, który nie sprawdzałby historii kredytowej lub nie oczekiwał, że klient przełoży dokumenty potwierdzające wypłacalność? Ja takiego nie znam. Dlatego nie warto tracić czasu, bo tutaj pożyczki z komornikiem nie dostaniemy, na pewno nie tej, o której właśnie rozmawiamy. Pożyczka z komornikiem o niewielkich wymaganiach oferowana jest w firmach pożyczkowych.

To prywatne instytucje finansowe, które nie tylko rozumieją potrzeby klientów, ale chcą służyć im pomocą finansową, dlatego oferują właśnie takie produkty jak pożyczka z komornikiem.

Pożyczka z komornikiem – jak wyglądają formalności?

Formalności związane z ubieganiem się o pożyczkę z komornikiem zostały ograniczone do minimum, co oznacza, że wszystkie procedury przebiegają bardzo sprawnie. Przede wszystkim musimy wypełnić wniosek pożyczkowy. Zrobić to możemy bezpośrednio w placówce firmy pożyczkowej.

Niektóre firmy pożyczkowe postanowiły wzbogacić swoją ofertę o możliwość wnioskowania o produkty finansowe za pośrednictwem Internetu, co oznacza, że aby ubiegać się o pożyczkę z komornikiem, nawet nie musimy wychodzić z domu. Wystarczy, że wypełnimy wniosek za pośrednictwem telefonu, tabletu lub laptopa, który zapewnia stały dostęp do Internetu.

W chwili, gdy wypełnimy wniosek, należy go przekazać do rozpatrzenia pożyczkodawcy. Etap ten trwać może od kilkunastu minut do kilku dni i zawsze kończy się tym, że pożyczkodawca informuje pożyczkobiorcę o swojej decyzji. W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej pozostaje nam tylko podpisać umowę pożyczkową. Gdy to nastąpi, otrzymujemy pieniądze, którymi możemy dysponować w dowolny sposób.

Pożyczka z komornikiem – dla kogo?

Przede wszystkim pożyczka z komornikiem dedykowana jest osobom, które borykają się z problemami finansowymi. Nie radzisz sobie ze spłatą bieżących zobowiązań, a może zalegasz z kilkoma ratami? Trafiły Ci się nagłe wydatki, a nie masz skąd wziąć pieniądze?

A może po prostu masz na sobie komornika i potrzebujesz pieniędzy, by go spłacić? Powodów, dla których warto wziąć pod uwagę pożyczkę z komornikiem, znajdzie się o wiele więcej.

Pewne jest jednak to, że może z niej skorzystać każdy, kto ukończył osiemnasty rok życia i ma ważny dokument tożsamości, bo to na niego udzielane są pożyczki z komornikiem.

A co osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą? Czy pożyczka z komornikiem w ich przypadku może okazać się dobrym wyborem? Czy może pożyczka z komornikiem to tylko rozwiązanie, z którego mogą korzystać osoby prywatne?

Tych pytań z pewnością znajdzie się o wiele więcej i nie ma w tym nic dziwnego, w końcu zazwyczaj mówi się o pożyczkach dla osób prywatnych, zapominając, że osoby prowadzące własną działalność gospodarczą również mogą borykać się z problemami finansowymi. Prawda jest taka, że z pożyczek z komornikiem może korzystać każdy, więc również osoby ze strefy biznesu.

Jednak warto ocenić, czy tego typu zobowiązanie zapewni nam odpowiednią sumę pieniędzy i czy będziemy w stanie spłacić ją w odpowiednim czasie. Pożyczka z komornikiem zazwyczaj udzielana jest na krótki okres, więc na spłatę będziemy mieli od kilku do kilkunastu dni. Czy w tym czasie uda nam się zebrać odpowiednią sumę, a może sprawimy, że nasze problemy finansowe tylko się pogłębią?

Choć pożyczka z komornikiem może dostarczyć nam potrzebnych pieniędzy, to będzie dobrym wyborem dla tych, którzy mają tylko przejściowe problemy i np. oczekują na przelew od klientów. W przypadku przedsiębiorców, których sytuacja finansowa firmy nie jest zbyt dobra, stanowi ryzyko, więc warto dobrze się zastanowić, czy akurat tego potrzebujemy.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: