Pożyczka z komornikiem – co warto wiedzieć?

Pożyczka z komornikiem – co warto wiedzieć?

Masz na sobie egzekucję komorniczą? Szukasz pomysłu na to, by się pozbyć komornika? A może słyszałeś o pożyczce z komornikiem, lecz nie wiesz, gdzie możesz liczyć na wsparcie Zachęcamy do krótkiej lektury, gdyż w poniższym tekście prezentujemy wiele cennych wskazówek!

Pożyczka z komornikiem – kto nam jej udzieli?

Z reguły, gdy wpadamy w kłopoty finansowe, to po pomoc zgłaszamy się najpierw do banku. Tylko czy tutaj udzielana jest pożyczka z komornikiem? Tradycyjne banki słyną z surowych warunków, które nie ulegają negocjacji, co oznacza, że aby otrzymać tutaj pożyczkę, trzeba je spełnić. Najważniejszymi aspektami dla banku jest zdolność kredytowa, bezproblemowa historia kredytowa, jak również brak wpisów w rejestrach dłużników.

Zatem osoby, które mają na swoim karku komornika, mają niewielkie szanse na uzyskanie pożyczki. Czy w takim razie nie mamy szans na pożyczkę? Całe szczęście na rynku nie działają tylko banki. Do swoich usług mamy też prywatne instytucje finansowe, zwane też parabankami lub firmami pożyczkowymi.

Firmy te doskonale rozumieją potrzeby swoich klientów, nie skreślają nawet tych, którzy mają zadłużenie komornicze i oferują im skuteczne rozwiązanie w postaci pożyczki z komornikiem.

Pożyczka z komornikiem – co to takiego?

Co dokładnie oznacza pojęcie pożyczki z komornikiem? Co skrywa się za jej tajemniczą nazwą? Taka pożyczka z komornikiem to nic innego jak rodzaj zobowiązania finansowego udostępnianego na bardzo korzystnych warunkach. Pożyczka z komornikiem charakteryzuje się bardzo niewielką ilością formalności, jak również niewielkimi wymaganiami, co sprawia, że staje się coraz chętniej wybieranym produktem przez klientów.

Przede wszystkim mamy do czynienia z produktem, który udzielany jest na ważny dokument tożsamości. Tylko w wyjątkowych sytuacjach pożyczkodawca oczekuje przedłożenia dodatkowych dokumentów, w tym np. zaświadczenia o zarobkach, czy zaświadczenia o zatrudnieniu. Nie sprawdzana jest również historia kredytowa, czy rejestry dłużników. Pożyczkodawca nie oczekuje także zdolności kredytowej. 

Pożyczka z komornikiem udzielana jest w różnej wysokości – od kilkuset złotych do kilkunasty tysięcy, dzięki czemu każdy może ubiegać się o kwotę, która pomoże mu wyjść z kłopotów finansowych i pozbyć się komornika. Czas spłaty również bywa różny, jednak z reguły jest to produkt udzielany na krótki okres, więc na spłatę zobowiązania możemy mieć od kilku do kilkunastu dni.

Jak się ubiegać o pożyczkę z komornikiem?

O pożyczkę z komornikiem ubiegać się można na kilka sposobów: osobiście w oddziale firmy pożyczkowej, online, poprzez infolinię i umówienie się na spotkanie.

Tradycjonalistom z pewnością do gustu przypadnie pierwsze rozwiązanie, a więc osobiste wnioskowanie o pożyczkę z komornikiem. W tym celu wystarczy zgłosić się do najbliższego oddziału firmy pożyczkowej z ważnym dokumentem tożsamości.

Osoby, które wolą ubiegać się o pożyczkę online, nawet nie muszą wychodzić z domu. Jedyne, czego do wypełnienia wniosku to urządzenia z dostępem do sieci. Do wypełnienia wniosku możemy wykorzystać jednakowo tablet, telefon, laptop lub komputer stacjonarny. Ważne, by wybrane urządzenie zapewniało dostęp do Internetu.

Firmy pożyczkowe zapewniają także kontakt telefoniczny i możliwość umówienia się na spotkanie z przedstawicielem danej instytucji. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy zadzwonić na infolinię, podać miejsce oraz czas, a przedstawiciel firmy pożyczkowej zgłosi się z odpowiednim wnioskiem.

Pożyczka z komornikiem – rozpatrywani wniosku i wydawanie decyzji

Po wypełnieniu i złożeniu wniosku pożyczkowego pozostaje czekać na jego rozpatrzenie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że proces ten również został bardzo uproszczony. Z reguły decyzje pożyczkowe wydawane są w ciągu kilkunastu minut lub godzin.

Rzadko można spotkać się z sytuacją, że klient musi czekać na odpowiedź kilka dni. Jednak czas rozpatrywania wniosku bywa różny i w dużej mierze zależy od tego, czy przy wypełnianiu wniosku dopełniliśmy wszystkich formalności.

Decyzja pożyczkowa może być pozytywna albo negatywna. Jeśli pożyczkodawca przychyli się do naszego wniosku, to pozostaje nam tylko dokończyć formalności i odebrać pieniądze. W takich przypadkach sporządzana jest umowa pożyczkowa, w chwili, gdy obie strony złożą podpisy, pożyczkobiorca może już dysponować gotówką. Negatywna decyzja jest jednoznaczna, z tym że nasz wniosek został odrzucony, a my nie mamy szans w danej firmie pożyczkowej na wsparcie finansowe.

Pożyczka z komornikiem – kto może z niej skorzystać?

Pożyczka z komornikiem to produkt dla osób, które ukończyły 18. rok życia – niezależnie od płci, poglądów religijnych czy politycznych. Każdy, kto potrzebuje gotówki, może ubiegać się o tego typu zobowiązanie. Warto jednak mieć na uwadze, że to przede wszystkim produkt dedykowany osobom zadłużonym, które zalegają ze spłatą starych zobowiązań, borykają się z egzekucją komorniczą i szukają sposobu na wyjście z problemów finansowych.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: