Przelewy bankowe a czas ich realizacji

Przelewy bankowe a czas ich realizacji

Przelew bankowy to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na przelanie gotówki. Za pośrednictwem przelewów większość z nas otrzymuje wynagrodzenie. Tak też płacimy za rachunki oraz za zakupy Internetowe. Zastanawiałeś się kiedyś, jak długo idą takie przelewy? W końcu przy wykonywaniu przelewów czas bardzo często gra dużą rolę. Warto wiedzieć, ile czasu zajmuje bankowi przetworzenie naszego zlecenia i wykonanie przelewu, w końcu chodzi tutaj też o naszą terminowość. Zainteresowany? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Przelewy bankowe – jak to wygląda w praktyce?

Przelewy bankowe to nie nowość. Istnieją na rynku już od dawna. Za ich pomocą rozliczamy się z zobowiązań i rachunków. Przelew otrzymujemy również wynagrodzenie, ale nie tylko, ponieważ za ich pomocą możemy płacić też za zakupy. W szczególności, teraz gdy do swojej dyspozycji mamy też bankowość internetową.

Pomimo tego nadal wiele osób nie wiem, jak realizowane są przelewy. Przykładowo – nie są w stanie określić, jak zrobiony jest przelew w piątek kiedy dojdzie. Jak długo będzie realizowany taki przelew? Ile trzeba czekać na pieniądze? Cała procedura będzie trwała kilka sekund, minut, godzin a może dni? Skąd się tego dowiedzieć? Czy przelewy zawsze idą tyle samo? Okazuje się, że z tym różnie bywa!

Przelewy bankowe – jaki jest ich czas realizacji?

Na pytanie, jeśli zostanie zrobiony przelew w piątek kiedy dojdzie na konto nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko dlatego, że czas realizacji przelewu zależy od kilku czynników. Tak naprawdę najszybciej realizowane są przelewy wewnętrzne, czyli te wykonywane w ramach tego samego banku. Ich czas zależy od danego banku – może wynosić kilka minut, ale też i kilka godzin. Przy przelewach zewnętrznych, czyli takich, które wykonywane są między dwoma różnymi bankami, czas realizacji już będzie liczony od kilku godzin.

I tutaj duże znaczenie ma to, w jakich godzinach robimy przelewy oraz to, o której bank ma sesję wychodzącą. Równie dobrze przelew może dojść jeszcze tego samego dnia, ale może być też zrealizowany dopiero w poniedziałek.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: