Pożyczki w lombardzie – o co w nich chodzi?

Pożyczki w lombardzie – o co w nich chodzi?

Z reguły, gdy pilnie potrzebujemy gotówki, zgłaszamy się do banku lub firmy pożyczkowej. Zapominamy jednak, że to nie jedyne instytucje, które mogą zapewnić nam potrzebną gotówkę. Mowa tutaj o lombardach, instytucjach, które także są mam w stanie udzielić pożyczki i to na bardzo atrakcyjnych warunkach. Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Zapraszamy do krótkiej lektury?

Pożyczka w lombardzie – o co w niej chodzi?

Lombard wielu z nas kojarzy się z miejscem, w którym można sprzedać swoje rzeczy. To jednak nie wszystko, gdyż lombard to również miejsce, w którym udzielane są pożyczki. Zasady ubiegania się o nie różnią się od tych, które znamy z banków i firm pożyczkowych, a wszystko dlatego, że pożyczka lombardowa udzielana jest pod zastaw.

Jej wysokość będzie zależeć od wartości zastawionego przedmiotu, może wynieść kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy. Czas spłaty pożyczki lombardowej wynosi od kilku do kilkunastu dni, zwykle nie trwa dłużej niż 30 dni. Jedynym wymaganym dokumentem jest ważny dowód osobisty, gdyż to właśnie na jego podstawie sporządzana jest umowa pożyczkowa.

Pożyczka w lombardzie – co można oddać pod zastaw?

Jak wspomnieliśmy, pożyczka lombardowa udzielana jest pod zastaw. Dlatego każdy, kto chce się o nią ubiegać, musi taki zastaw posiadać. Lombardy przyjmują jednak wiele cennych rzeczy, więc z tym nie powinno być większych problemów. Z pewnością pod zastaw można oddać biżuterię. Jednak pamiętajmy, że to musi być naprawdę cenna biżuteria, czyli wszelkiego typu pierścionki i bransoletki z kamieniami szlachetnymi, złote łańcuszki, brylanty, szmaragdy itp.

Biżuteria zakupiona z galerii handlowej za 50 zł nie będzie stanowiła dla lombardu cennego zastawu i pożyczki na nią nie dostaniemy. Pod zastaw możemy oddać także telefony, tablety, notebooki oraz inny sprzęt komputerowy. Lombardy bardzo chętnie przyjmują też sprzęt RTV (np. telewizory, zestawy kina domowego, dvd), dzieła sztuki (w tym obrazy, rzeźby) oraz antyki, które mają zwykle dużą wartość.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: