Pożyczka w lombardzie – czy to dobry pomysł?

Pożyczka w lombardzie – czy to dobry pomysł?

Czy pożyczka lombardowa jest lepsza niż zaciągnięcie zobowiązania w firmie pożyczkowej? Z takim dylematem zmaga wiele osób. Jeśli Ty również się do nich zaliczasz, koniecznie przeczytaj poniższy tekst!

Pożyczka w lombardzie – o co w tym chodzi?

Lombardy kojarzą nam się z miejscem, gdzie można sprzedać cenne rzeczy. Okazuje się, że lombardy oferują nam o wiele więcej, a jedną z ich propozycji jest pożyczka lombardowa. Czym ona jest? Pożyczka lombardowa jest rodzajem zobowiązania finansowego, którego udziela lombard pod zastaw rzeczy.

Oczywiście nie mogą to być przypadkowe przedmioty, lecz cenne, które dadzą lombardowi jakieś zabezpieczenie w przypadku, gdy nie spłacimy zobowiązania. I tak pod zastaw możemy oddać biżuterię (od wisiorków, po kolczyki, bransoletki, łańcuszki i drogocenne kamienie), elektronikę, telefony komórkowe, tablety, sprzęt komputerowy, dzieła sztuki, obrazy i antyki.

Czy pożyczka w lombardzie to dobry pomysł?

Tak naprawdę pożyczka lombardowa udzielana jest na krótki okres – zwykle od 7 do 30 dni. Dlatego warto się zastanowić, czy to na pewno dobre rozwiązanie. W końcu do swojej dyspozycji mamy również wiele innych instytucji, które mogą udzielić nam potrzebnego wsparcia. Pierwszą z nich jest bank z bardzo szeroką linią różnego typu kredytów i pożyczek. Alternatywą dla banku są oczywiście firmy pożyczkowe, które oferują wiele produktów na bardzo korzystnych warunkach.

O większość z nich ubiegać się można nawet bez wychodzenia z domu. Czy w takim razie pożyczka w lombardzie ma sens? Z pewnością to dobre rozwiązanie wtedy, gdy już próbowaliśmy uzyskać wsparcie finansowe z banku lub firmy pożyczkowej, ale uzyskaliśmy odmowną decyzję. Co więcej, pożyczka lombardowa to dobra opcja, gdy mamy cenne rzeczy w domu, ale też, gdy nie będzie nam żal, gdy przepadną wskutek niespłacenia zobowiązania. Z drugiej strony mając tak cenne rzeczy, można pomyśleć o sprzedaży i zyskać więcej niż przy pożyczce w lombardzie. Dlatego jeszcze proponujemy, by dobrze się zastanowić, czy faktycznie tego typu pożyczka to jedyny wybór.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: