Chargeback – o co w tym chodzi?

Chargeback – o co w tym chodzi?

Coraz częściej można spotkać się, z tym że banki swoim klientom oferują usługę chargeback. Czym ona jest? Co nam daje? Sprawdzamy!

Chargeback – co to takiego?

Chargeback wiąże się z transakcjami bezgotówkowymi, które realizowane są za pomocą kart płatniczym (kart debetowych i kart kredytowych). Na czym to dokładnie polega? Taka procedura chargeback to nic innego jak obciążenie zwrotne z konta sprzedawcy na rachunek posiadacza karty płatniczej wskutek niewywiązania się z umowy.

Chargeback – jak z niej korzystać?

Na czym dokładnie polega procedura chargeback? Jak z niej korzystać? Przede wszystkim należy wiedzieć, że z procedury można tylko korzystać w płatnościach kartami debetowymi lub kredytowymi. Usługa chargeback nie dotyczy płatności realizowanych bezpośrednio z konta internetowego lub tych, do których realizacji wykorzystaliśmy wypłatę gotówki z bankomatu. Aby móc zacząć z niej korzystać, najpierw należy ją aktywować.

Zrobić to możemy w oddziale swojego banku, który wydał nam kartę. To on w naszym imieniu wystąpi do organizacji wydającej kartę o aktywację usługi. Po załatwieniu wszystkich formalności możemy do woli korzystać z procedury. Nie ma tutaj żadnych limitów transakcji. Procedura chargeback obowiązuje jednakowo w sieci, jak i w punktach stacjonarnych, ale pamiętajmy, że warunkiem koniecznym jest wykorzystanie płatności za pomocą karty.

Chargeback – co nam daje?

Co nam zapewnia procedura chargeback? Z pewnością możliwość szybkiego i wygodne odzyskania pieniędzy w sytuacjach, kiedy decydujemy się na zwrot towaru do sklepu, w którym płaciliśmy kartą płatniczą. Chargeback okazuje się też bardzo skuteczny w przypadku zakupów internetowych.  To za jego pomocą sprzedawca, który nie wywiązał się z transakcji, lub nie spełnił naszych oczekiwań, może zwrócić pieniądze, które wysłaliśmy z góry. Chargeback pozwala na sprawne załatwianie wszystkich zwrotów, czy reklamacji i to bez użycia gotówki, czy konta bankowego. Dlatego, każdy, kto preferuje rozliczenia kartą płatniczą, powinien pomyśleć o jej aktywacji.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: