5 sposobów, by zabezpieczyć się przed kradzieżą pieniędzy z konta internetowe

5 sposobów, by zabezpieczyć się przed kradzieżą pieniędzy z konta internetowe

Trzeba przyznać, że kradzież pieniędzy z konta internetowego to bardzo nieprzyjemna sytuacja, ale i zarazem bardzo realna. Coraz częściej słyszy się o tym, że ktoś padł ofiarą oszustów. Czasami powodem tego może być słabe zabezpieczenie banku, lecz w większości przypadków, to my sami narażamy się na kradzież. Jak się przed tym ochronić? Czy istnieje skuteczny sposób na zabezpieczenie środków? Poniżej prezentujemy Ci 5 skutecznych sposób. Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Wchodź tylko na zaufane witryny

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy w sieci, czy tylko przeglądasz zawartość poszczególnych stron, by uchronić się przed oszustami, hakerami i programami szpiegującymi, wchodź tylko na zaufane i sprawdzone witryny. Zastanawiasz się, jak to ustalić? Istnieje wiele informacji o tym gdzie wchodzić, a gdzie nie, w szczególności dotyczy to sklepów online. Wystarczy zatem, że zbierzesz kilka podstawowych informacji, a masz szansę ustrzec się przed włamaniem na konto internetowe.

Sprawdzaj, gdzie logujesz się na konto internetowe

Aby uniemożliwić kradzież pieniędzy z konta internetowego, koniecznie sprawdzaj, za jakich pośrednictwem stron logujesz się do swojego banku. Wielu hakerów potrafi stworzyć witryny łudząco podobne do tych, które mają banki. Logując się za ich pośrednictwem, w łatwy sposób przekazujemy swoje dane do logowania. Dlatego, przed zalogowaniem, najpierw sprawdźmy, czy to faktycznie jest strona naszego banku. Dopiero po potwierdzeniu tego, możemy się bezpiecznie logować.

Regularnie zmieniaj hasła

Nie od dziś wiadomo, że regularna zmiana haseł może uchronić nas przed włamaniem na konto. Dotyczy to jednakowo kont e-mail, kont na mediach społecznościowych, jak i kont w bankowości elektronicznej. Oczywiście hasła powinny być ciągiem cyfr i liter, a im będzie ono bardziej skomplikowane, tym trudniej będzie je złamać.

Podnieść zabezpieczenie swoich urządzeń

Na koniec warto sięgnąć po lepsze programy antywirusowe do swoich urządzeń, za pomocą których logujemy się do bankowości internetowej.

 

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: