Pożyczka na dowód dla zadłużonych – czym jest i dla kogo?

Pożyczka na dowód dla zadłużonych – czym jest i dla kogo?

Wpadłeś w problemy finansowe? Masz już zadłużenie i nie masz szans na pożyczkę w banku? Nie martw się, firma pożyczkowa jest w stanie zaoferować Ci pożyczkę na dowód dla zadłużonych. Czym jest ta pożyczka na dowód dla zadłużonych? Kto może z niej skorzystać? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Pożyczka na dowód dla zadłużonych – co to takiego?

Pożyczka na dowód dla zadłużonych to produkt finansowy, który znajdziemy w ofercie firmy pożyczkowej. Już po samej nazwie możemy wnioskować, że do czynienia mamy z zobowiązaniem, które udzielane jest na dokument tożsamości, więc wystarczy mieć ukończone 18 lat, by już móc się ubiegać o pożyczkę. Pożyczkodawca nie wymaga od przedłożenia żadnych dodatkowych dokumentów.

Nie potrzebujemy zatem ani zaświadczenia o zatrudnieniu, ani też zaświadczenia o zarobkach, czy wyciągów z konta bankowego potwierdzającego regularne wpływy pieniędzy. Warto również wspomnieć, że pożyczka na dowód dla zadłużonych nie wiąże się ze sprawdzaniem historii kredytowej, czy rejestrów dłużników. Pożyczkodawca nie oczekuje również dobrej zdolności kredytowej, więc to rozwiązanie, które może zapewnić szybko potrzebną gotówkę.

Pożyczka na dowód dla zadłużonych udzielana jest w różnej wysokości – od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Oznacza to, że o wsparcie finansowe mogą wnioskować jednakowo osoby, które potrzebują pięćset złotych, jak i takie, które potrzebują pięć tysięcy złotych.

Pożyczka na dowód dla zadłużonych jest rodzajem zobowiązania krótkoterminowego, czyli takiego, które firmy pożyczkowe udzielają na krótki termin. Na spłatę pożyczki możemy mieć od kilku do kilkunastu dni, ale najdłużej jest to zazwyczaj 30 dni.

Pożyczka na dowód dla zadłużonych – kto może z niej skorzystać?

Jak już wspomnieliśmy, pożyczka na dowód dla zadłużonych to produkt dla osób, które ukończyły 18. rok życia i mają ważny dokument tożsamości. Czasami spotkać się można, z tym że firmy pożyczkowe wymagają ukończenia 21. roku życia, dlatego, ale przy wnioskowaniu nie przeżyć rozczarowania, lepiej od razu sprawdzić, jakie warunki musimy spełnić.

Pewne jest to, że pożyczkodawca służy wsparciem każdemu – niezależnie od płci, poglądów religijnych czy politycznych. Oznacza to, że każdy, kto ma problemy finansowe lub potrzebuje pilnie gotówki, może ją tutaj otrzymać.

Pożyczka na dowód dla zadłużonych może okazać się najlepszym wyborem, gdy bank odmówi nam udzielenia pożyczki lub gdy chcemy uniknąć długich formalności. Banki niestety mają to do siebie, że potrafią trzymać klienta w niepewności nawet przez kilka dni. W kryzysowych sytuacjach niestety nie ma czasu na czekanie, dlatego o wiele lepiej prezentuje się pożyczka na dowód dla zadłużonych.

Warto również wspomnieć, że pożyczka na dowód dla zadłużonych to idealne rozwiązanie dla osób, które już zmagają się z zadłużeniem, mają na sobie komornika i szukają skutecznego sposobu na wyjście z problemów finansowych.

Pożyczka na dowód dla zadłużonych – jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę?

Firmy pożyczkowe zwykle oferują kilka sposobów ubiegania się o pożyczkę. Tak samo jest w przypadku pożyczki na dowód dla zadłużonych. Osoby, które preferują tradycyjne rozwiązania, mogą  osobiście zgłosić się do najbliższego oddziału wybranej firmy pożyczkowej i tam dopełnić formalności.

Osoby, które cenią sobie wygodę i lubią załatwiać sprawy ze swojego domu, mogą złożyć wniosek online. Potrzebujemy do tego urządzenia z dostępem do Internetu (telefonu, tabletu lub laptopa), jak również trochę wolnego czasu. Co ważne, o pożyczkę online wnioskować możemy w dogodnym dla siebie czasie, ponieważ wnioski dostępne dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Formalności związane z ubieganiem się o pożyczkę na dowód dla zadłużonych zostały ograniczone do minimum. Jedynym wymaganym tutaj dokumentem jest dowód tożsamości. Jednak musimy mieć świadomość tego, że musi on być ważny. Jeśli data ważności naszego dokumentu już dawno minęła, najpierw musimy go wymienić, a dopiero później możemy dokończyć formalności.

Po wypełnieniu wniosku pozostaje nam go złożyć do rozpatrzenia – osobiście lub online. Gdy to zrobimy, musimy poczekać na wydanie decyzji pożyczkodawcy. Zwykle trwa to od kilkunastu minut do kilku dni.

Pożyczka na dowód dla zadłużonych – na co można przeznaczyć otrzymane środki?

Banki przyzwyczaiły nas do tego, że swoje produkty zwykle oferują na konkretny cel. Kredyt konsolidacyjny można przeznaczyć na spłatę zobowiązań, kredyt samochodu na kupno bądź remont pojazdu, a kredyt hipoteczny na cele związane z nieruchomością.

W przypadku firm pożyczkowych takie praktyki nie są stosowane, co oznacza, że otrzymane pieniądze z pożyczki na dowód dla zadłużonych można przeznaczyć na dowolny cel. Możemy za nie spłacić swoje zobowiązania, czy komornika, ale nie musimy. Równie dobrze możemy wykorzystać pieniądze na bieżące potrzeby, remont mieszkania, czy upragnione wakacje. Ważne, byśmy później byli w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: