Wczasy pod gruszą i świadczenie urlopowe – co warto o nich wiedzieć?

Wczasy pod gruszą i świadczenie urlopowe – co warto o nich wiedzieć?

Czy masz świadomość, że w niektórych firmach pracownikom, którzy wybierają się na urlop, przysługuje dodatek pieniężny? A może zastanawiasz się, czy Tobie też należy się tego typu dofinansowanie? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Wczasy pod gruszą i świadczenia urlopowe – o czym mowa?

Bardzo często mówi się o wczasach pod gruszą, lecz czy masz świadomość, skąd to się wzięło? Jak mają się do siebie świadczenie urlopowe a wczasy pod gruszą? Wczasy pod gruszą to potoczna nazwa dopłat do urlopów pracowniczych, które finansowane są z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych powinien założyć pracodawca, który w swojej firmie zatrudnia co najmniej 20 pracowników na pełnym etacie.\

Z kolei pracodawcy, którzy prowadzą działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, mają obowiązek utworzenia funduszu i tutaj liczba zatrudnionych pracowników nie jest istotna. Wnioskować po tym można, że w łatwy sposób można otrzymać dodatkowe pieniądze od szefa. Niestety tylko w teorii, gdyż pracodawcy, którzy nie są zobowiązani do utworzenia funduszu, a ich firma nie działa w strefie budżetowej, mogą zrezygnować z utworzenia  zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, tym samym pozbawiając nas szans na extra gotówkę.

Dofinansowania do wypoczynku – kto może liczyć na dodatkowe pieniądze?

Kto w takim razie dostanie dodatkowe pieniądze, a kto nie? Jak świadczenie urlopowe a wczasy pod gruszą wpłyną na nasz budżet? Takich pytań pojawi się z pewnością o wiele więcej, zwłaszcza że mamy szansę na dodatkowe pieniądze. Warto wiedzieć, że z dofinansowania do wypoczynku mogą korzystać przede wszystkim pracownicy firmy. Jednak to nie wszystko, ponieważ prawo do świadczeń urlopowych może przysługiwać też rodzinie pracownika, byli pracownicy, jak również osoby, które uwzględnia regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

 

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: