Transakcje bezgotówkowe i chargeback – o co w tym chodzi?

Transakcje bezgotówkowe i chargeback – o co w tym chodzi?

Coraz więcej banków przy transakcjach bezgotówkowych oferuje swoim klientom usługę chergeback. Czym jednak ona jest i kiedy można z niej korzystać? Sprawdzamy!

Czym jest chargeback?

Bez wątpienia procedura chargeback ma związek z transakcjami bezgotówkowymi realizowanymi za pośrednictwem kart płatniczym. Na czym jednak polega? Procedura chargeback polega na obciążeniu zwrotnym z konta sprzedawcy na rachunek właściciela karty płatniczej. Dzięki temu można szybko i bezproblemowo odzyskać pieniądze za niezrealizowanie umowy lub też wtedy, gdy zdecydowaliśmy oddać się przedmiot do sklepu.

Chargeback – na czym polega procedura?

Jak dokładnie wygląda procedura chargeback? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że jest to usługa dostępna tylko w przypadku płatności kartą debetową lub kredytową. Aby móc korzystać z procedury chargeback, należy złożyć stosowny wniosek w banku, który wystawił nam kartę. Resztą formalności zajmie już się bank. To on w naszym imieniu wystąpi do organizacji wydającej kartę (Mastercard lub Visa) o aktywację usługi.

Proceudra chargeback – kiedy możemy z niej korzystać?

Przede wszystkim do korzystania z usługi upoważnione są osoby, które mają aktywny chargeback oraz płacą za zakupy kartą debetową lub kredytową. Nie ma tutaj znaczenia, który bank nam wystawił kartę, jak również, która organizacja płatnicza jest za nią odpowiedzialna. Z chargeback możemy korzystać, kiedy chcemy i ile razy chcemy, nie istnieją limity transakcji. Procedura obowiązuje jednakowo przy płatnościach przez Internet z użyciem kodu CVV lub CVC oraz przy płatnościach przez terminal płatniczy.

Trzeba przyznać, że procedura chargeback to innowacyjne, ale również bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki niej możemy poprosić o zwrot gotówki w sklepie bezpośrednio na kartę. Wszystko odbywa się sprawnie i bezproblemowo dla obu stron. Dlatego, jeśli bank oferuje nam taką możliwość, warto aktywować usługę chargeback i korzystać z niej, gdy zajdzie taka potrzeba.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: