Sposoby na to, aby uniemożliwić kradzież pieniędzy z konta internetowego

Sposoby na to, aby uniemożliwić kradzież pieniędzy z konta internetowego

Jak uniemożliwić kradzież pieniędzy z konta internetowego? To dylemat wszystkich, którzy korzystają z bankowości internetowej. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, w końcu tak często mówi się o kradzieżach pieniędzy z konta, że każdy boi się o los swoich oszczędności. Czy istnieje skuteczny sposób na zabezpieczenie swoich pieniędzy? Stuprocentowej gwarancji nigdy nie ma, ale istnieje kilka sposobów na to, by wzmocnić swoją ochronę przed tym. Poniżej prezentujemy Ci kilka z nich. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Korzystaj tylko z zaufanych stron internetowych

Wielu z nas za pośrednictwem Internetu załatwia wiele spraw. To Internet zapewnia nam możliwość robienia zakupów, opłacania zakupów, czy rezerwacji biletów. Jednak niezależnie od tego, co nas sprowadza do sieci, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na to, z jakich stron korzystamy. W końcu na wielu z nich mogą kryć się programy szpiegujące, wirusy, czy nawet oszuści, którzy tylko czekają na okazję, by nas okraść. Nie ułatwiajmy im tego zadania. Dlatego, gdy korzystamy z sieci to tylko z witryn ogólnodostępnych i znanych. Stron obcych lub podejrzanych unikajmy.

Sięgamy po oprogramowanie antywirusowe

Uniemożliwić kradzież pieniędzy z konta internetowego może nam pomóc także dobry program antywirusowy. Wszystkie urządzenia, z których korzystamy, powinniśmy wyposażyć w tego typu narzędzia. To skuteczny sposób ochrony przed niepożądanymi oprogramowaniami, wirusami, jak również hakerami. Warto w tym miejscy zaznaczyć, że wiele z tych programów dostępnych jest za darmo. Wystarczy zatem pobrać je na swoje urządzenia, zainstalować i korzystać 24 godziny na dobę, by nasze dane do konta internetowego, jak również do mediów społecznościowych, czy maila były bezpieczne.

Regularna zmiana hasła

Regularne zmienianie hasła to również dobra praktyce. Co najmniej raz na 2-3 miesiące powinniśmy zmieniać swoje hasło do konta internetowego. Dobre hasło oznacza ciąg cyfr, liter oraz znaków specjalnych. Im trudniejsze hasło, tym haker będzie miał większy problem z jego złamaniem.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: