Przelewy bankowe i czas ich realizacji. Przelew w piątek, kiedy dojdzie?

Przelewy bankowe i czas ich realizacji. Przelew w piątek, kiedy dojdzie?

Przelewy bankowe pozwalają nam w wygodny sposób przesyłać i odbierać gotówkę. To za ich pośrednictwem możemy opłacać swoje rachunki, regulować zobowiązania i otrzymywać wynagrodzenie. Zastanawiałeś się jednak, jak długo idą takie przelewy? Jeśli zlecimy przelew w piątek kiedy dojdzie na konto naszego wierzyciela? Choć w tej chwili może Ci się to wydawać mało istotne, to wielu przypadkach opóźnienie w przelewie może nieść dla Ciebie bardzo poważne konsekwencje, jak np. odsetki za opóźnienie w spłacie. Czas realizacji przelewu nagle okazuje się bardzo istotny. Warto zatem dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Cała prawda o przelewach bankowych

Przelewy bankowe to nie nowość. Istnieją już od bardzo dawna, lecz nadal budzą wiele wątpliwości. Choć radzimy sobie świetnie z ich wykonywaniem, to nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytania. Ile idzie taki przelew? Kiedy wykonać go, by doszedł do naszych wierzycieli na czas? Takich pytań z pewnością nazbiera się jeszcze więcej…

Przelewy bankowe – jaki jest ich czas realizacji?

Jak to właściwie wygląda z czasem realizacji przelewów? Przykładowo, jeśli wykonamy przelew w piątek kiedy dojdzie na konto bankowe? Czy jego czas realizacji będzie różnił się od przelewu wykonanego w środku tygodnia? Każdy, kto oczekiwał jasnych odpowiedzi na te pytania, może przeżyć rozczarowanie. Wszystko dlatego, że czas realizacji przelewu zależy od wielu czynników.

Ogólnie przyjęło się, że najszybciej realizowane są przelewy wewnętrzne, czyli te wykonywane w ramach tego samego banku. W tym przypadku czas ich realizacji mierzony jest w minutach lub godzinach.

Przy przelewach zewnętrznych (między dwoma różnymi bankami) czas realizacji już zaczyna się od kilku godzin. Jeśli przelew zlecimy w piątek, może dojść dopiero w poniedziałek na konto. Z kolei, jeśli zlecimy go w środku tygodnia, to najpóźniej dotrze na konto następnego dnia wieczorem. W końcu w weekendy banki nie pracują, więc to opóźnienie jest jak najbardziej zrozumiałe.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: