Przelewy bankowe – co warto o nich wiedzieć?

Przelewy bankowe – co warto o nich wiedzieć?

Przelewy bankowe istnieją już od pewnego czasu. To dzięki nim możemy wygodnie rozliczać się z operatorami swojej sieci komórkowej, opłacać bieżące rachunki i zobowiązania, jak również płacić za zakupy. To również za pośrednictwem przelewów odbieramy wynagrodzenie za pracę. Jak jednak wyglądają kwestie rozliczeniowe? Przykładowo, gdy szef zrobi przelew w piątek kiedy dojdzie na nasze konto bankowe? Jak długo trwa operacja? Ile będziemy czekać na pieniądze? Sprawdzamy!

Przelewy bankowe – jak to wygląda w praktyce?

Pomimo tego, że przelewy towarzyszą nam w życiu codziennym, to nadal wiele osób nie jest w stanie określić, jak realizowane są przelewy. Owszem wiemy, że do wykonania przelewu potrzeba numeru konta bankowego, z robieniem przelewów internetowych również radzimy sobie świetnie, ale z określeniem czasu jego realizacji już nie bardzo. Jak zrobimy przelew w piątek kiedy dojdzie na konto bankowe? Ciężko stwierdzić prawda?

Pewnie niektórzy nawet nie zwracają na to uwagi. Jak dojdzie, to będzie. Jednak zapominamy, że w wielu przypadkach od tego, kiedy dojdzie przelew, zależy nasza wiarygodność. W końcu nie możemy sobie pozwolić na to, by nasi wierzyciele czekali na spłatę zobowiązań, czy rachunków, bo to może generować dodatkowe koszty.

Przelewy bankowe a czas ich realizacji

Jak zatem wygląda prawda o czasie realizacji przelewów? Ile one idą? Jak długo trzeba czekać, by pieniądze znalazły się na konto? Przyjęło się, że najszybciej realizowane są przelewy wewnętrzne, czyli te, które wykonujemy w ramach tego samego banku. Czas realizacji może być różny w zależności od banku, ale nie trwa dłużej niż kilka minut lub kilka godzin. Zupełnie inaczej jest w przypadku przelewów zewnętrznych, czyli pomiędzy dwoma różnym bankami. Tutaj czas realizacji liczony jest od kilku godzin.

Dlatego decydując się na przelew w piątek, powinniśmy wiedzieć, że ma szansę dojść tego samego dnia, jeśli zostanie wykonany z samego rana. Jeśli zdecydujemy się na przelew po południu, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że dotrze na konto dopiero w poniedziałek rano.

 

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: