Procedura chargeback – jakie są jej zalety?

Procedura chargeback – jakie są jej zalety?

Coraz więcej banków oferuje swoim klientom procedurę chargeback. O co w niej chodzi? Czym właściwie jest ta procedura chargeback? Jakie są jej zalety? Sprawdzamy!

Procedura chargeback – czym jest?

Taka procedura chargeback związana jest bezpośrednio z transakcjami bezgotówkowymi, które realizujemy za pośrednictwem kart płatniczych. Jej zasady są banalnie proste. Wszystko opiera się na obciążeniu zwrotnym z konta sprzedawcy na rachunek właściciela karty płatniczej. Najprościej mówiąc, sprzedawca zwraca nam pieniądze bezpośrednio na konto bankowe odpowiednie dla danej karty płatniczej.

Z procedury chargeback korzystać mogą jednakowo posiadacze kart debetowych oraz kredytowych Mastercard lub Visa. Aby móc korzystać z tej wygodnej procedury, należy złożyć wniosek w banku, który odpowiada za wystawienie karty i to wszystko. Resztę formalności załatwi już za nas bank, który wystąpi do organizacji wydającej kartę o aktywację usługi. Oczywiście to wymaga czasu, dlatego warto poczekać na odpowiedź banku. To on poinformuje nas, kiedy usługa zostanie aktywowana, a wtedy będziemy mogli do woli korzystać z procedury chargeback. Jednak pamiętajmy, że aby mieć prawo do zwrotu pieniędzy, dany sklep musi przyjmować zwroty towarów. W przeciwnym wypadku sama aktywacja usługi nic nam nie da.

Procedura chargeback – jakie są jej zalety?

Co nam daje procedura chargeback? Jakie są jej zalety? Trzeba przyznać, że to innowacyjna usługa, która zapewnia klientom szybką możliwość odebrania swoich pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe. To z pewnością dobre rozwiązanie wtedy, gdy sprzedawca nie zrealizuje umowy lub po prostu zdecydujemy się na zwrot zakupionego towaru.

Korzystać z niej można dowolną ilość razy, ale pod warunkiem, że korzystamy z transakcji bezgotówkowych. Nie ponosimy też z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Nie musimy się nawet tłumaczyć bankowi. To, kiedy i w jakich okolicznościach korzystamy z chargeback zależy tylko i wyłącznie od nas.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: