Pożyczka lombardowa – na czym polega?

Pożyczka lombardowa – na czym polega?

Pożyczki lombardowe cieszą się coraz większą popularnością. Na czym jednak polegają? Sprawdzamy!

Pożyczka w lombardzie – o co w tym chodzi?

Pożyczka w lombardzie to zobowiązanie finansowe, z którego mogą skorzystać osoby pilnie potrzebujące gotówki. Z pewnością to dobra propozycja dla tych, którzy nie mają możliwości ubiegania się o pożyczkę w banku, czy w instytucjach pozabankowych. Taka pożyczka lombardowa wiąże się z zabezpieczeniem pod postacią zastawu. Udzielana jest na krótki termin – od 7 do 30 dni, co oznacza, że pożyczkobiorca dokładnie ma tyle dni na zwrot pieniędzy. Ubiegać się o nią może każdy, kto ma coś cennego, co mógłby oddać pod zastaw i jest pełnoletni. Zanim jednak rozpoczniemy się o nią starać, warto zapoznać się z warunkami umowy lombardu.

Pożyczka lombardowa – co można oddać pod zastaw?

Jak już wspomnieliśmy, pożyczka lombardowa wiąże się z zastawem. Nie może to być jednak byle jaki zastaw, lombardy przyjmują tylko cenne rzeczy i tylko na nie możemy uzyskać pożyczkę. Co dokładnie można oddać pod zastaw? Tak naprawdę całkiem wiele różnych przedmiotów. Najczęściej przedmiotem zastawu jest biżuteria i tutaj na pewno w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę biżuterię najwyższej jakości, z drogocennymi kamieniami, ewentualnie złotą. I tak pod zastaw możemy oddać pierścionki, obrączki ślubne, naszyjniki, wisiory, czy bransoletki. Bardzo często pod zastaw oddawana jest elektronika – wszelkiego typu smartwatche, tablety, czy telefony komputerowe.

Pod zastaw można oddać też sprzęt RTV, AGD, komputery, konsole do gier oraz sprzęt sportowy. Lombardy bardzo chętnie przyjmują też antyki, drogocenne obrazy oraz sztukę. Niektóre lombardy pozwalają także na zastaw samochodu. Warto jednak się zastanowić, czy aby na pewno to dobry wybór, oferta, którą może zaproponować lombard będzie mniej korzystna niż firmy pożyczkowej.

Pożyczka lombardowa to dobra propozycja dla osób, które uzyskały odmowną decyzję w instytucjach pożyczkowych. Zanim jednak się o nią będziemy starać, upewnijmy się, że jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom lombardu.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: