Alert BIK ochroni nas przed wyłudzeniem kredytu

Alert BIK ochroni nas przed wyłudzeniem kredytu

Zarówno policja, jak i instytucje finansowe ostrzegają nas przed tym, by chronić swoje dane osobowe. Z pewnością nie powinniśmy ich podawać byle komu, bo tak naprawdę z każdej strony czyhają na nas niebezpieczeństwa i nigdy nie wiadomo, czy na nasze dane ktoś nie będzie próbował zaciągnąć kredytu. Całe szczęście dynamicznie rozwijający się świat wprowadza coraz nowsze i lepsze rozwiązania, jak na przykład bik alert, który może nas przed tym ochronić. Zastanawiasz się, co to takiego? Zachęcamy do krótkiej lektury!

Alerty BIK –  o czym mowa?

Pod nazwą bik alert skrywa się rodzaj powiadomień SMS-owych oraz mailowych, które są rozsyłane do użytkowników w chwili, gdy ktoś spróbuje na ich dane uzyskać jakieś zobowiązanie finansowe. To jednak nie wszystko, gdyż stosowna informacja jest również wysyłana wtedy, gdy ktoś sprawdza daną osobę w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor.

Korzyści z takich alertów są raczej oczywiste. Zamiast drżeć o swoją przyszłość, możemy mieć stałą kontrolę nad swoim bezpieczeństwem i uzyskać informacje w chwili, gdy ktoś próbuje na nasze nazwisko wyłudzić nie tylko pożyczkę lub kredyt, ale również abonament komórkowy lub podpisać umowę zakupu sprzętu na raty.

Jak działają takie alerty?

Alerty BIK działają od razu, czyli w chwili, gdy ktoś spróbuje wyłudzić na nasze dane jakieś zobowiązanie, otrzymamy powiadomienie SMS-owe lub mailowe. Dzięki temu będziemy mieli czas, by wyprzedzić oszustów i zapobiec nieszczęściu. W tym miejscu warto wspomnieć, że alerty działają 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc możemy być pewni o swoje bezpieczeństwo, jak również o to, że nasze dane nie zostaną wykorzystane przez niepowołane osoby. To jednak nie wszystko, jeśli okaże się, że ktoś próbował wyłudzić kredyt lub inne zobowiązanie na nasze dane, to możemy liczyć na pomoc BIK  w wyjaśnieniu całej sytuacji.

Trzeba przyznać, że takie alerty BIK to naprawdę ciekawe rozwiązanie, które może sprawić, że choć jeden problem spadnie z naszych barków. Dlatego warto pomyśleć o jego wykorzystaniu.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: