Pożyczka konsolidacyjna – czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać?

Pożyczka konsolidacyjna – czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać?

Masz długi, które nie pozwalają Ci spać spokojnie? Szukasz sposoby na to, by się ich pozbyć? A może słyszałeś o pożyczce konsolidacyjnej, lecz nie wiesz, czy to dla Ciebie dobre rozwiązanie? Koniecznie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji!

Pożyczka konsolidacyjna – co to takiego?

Pożyczka konsolidacyjna to jedna z lepszych propozycji dla osób, które borykają się z zadłużeniem, mają kilka różnych zobowiązań i nie radzą sobie z ich spłata. Pożyczka konsolidacyjna pozwala je połączyć i zamienić na jedno nowe zobowiązanie. Tym samym miesięcznie będziemy spłacać już tylko jedną ratę, której wysokość będzie dostosowana do naszych możliwości finansowych.

Pożyczki konsolidacyjne udzielane są w różnej wysokości – nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Aby dokładnie oszacować, czy dana instytucja finansowa będzie w stanie udzielić nam wsparcia, warto wcześniej przyjrzeć się bliżej jej ofercie pożyczkowej.

Pożyczka konsolidacyjna – kto nam jej udzieli?

Pożyczki konsolidacyjne są dość popularnym produktem finansowym, więc ze znalezieniem instytucji, która nam ich udzieli, raczej nie powinno być problemu. Przede wszystkim pożyczka konsolidacyjna znajduje się w ofercie większości banków. Jednak tutaj należy liczyć się z większą ilością wymagań oraz oczekiwań. Przede wszystkim banki oczekują zdolności kredytowej, więc będziemy musieli wykazać, że mamy stałe zatrudnienie i dochody, które pozwolą nam spłacić zobowiązanie.

Do tego bardzo często prześwietlana jest nasza historia kredytowa oraz bazy dłużników. Jeśli coś wzbudzi wątpliwości banku, możemy otrzymać odmowną decyzję pożyczkową. Dlatego, zanim zdecydujemy się tutaj ubiegać o pomoc, powinniśmy przygotować się psychicznie na długą procedurę.

Pożyczkę konsolidacyjną znajdziemy również w ofercie firmy pożyczkowych, czyli prywatnej instytucji finansowej, która nie jest tak rygorystyczna. Nie przykłada uwagi do zdolności kredytowej, nie sprawdza historii kredytowej, ani też rejestrów dłużników, więc nawet osoby zadłużone z komornikiem mogą liczyć na wsparcie. W praktyce oznacza to, że możemy tutaj liczyć na ograniczoną ilość formalności oraz niewielkie wymagania.  

Pożyczka konsolidacyjna a formalności

Jak już wspomnieliśmy, formalności związane z pożyczką konsolidacyjną w firmie pożyczkowej zostały ograniczone do minimum. Jedynym wymaganym dokumentem jest ważny dowód tożsamości. Oczywiście to nie oznacza, że od razu możemy biec do najbliższej firmy pożyczkowej. Musimy jeszcze skompletować dokumentację zobowiązań, które chcemy skonsolidować. Zastanawiasz się, po co to?

Pożyczkodawca, aby zsumować wszystkie zobowiązania, musi mieć w nie wgląd. Poza tym, jak ma wystąpić w naszym imieniu do wierzycieli, gdy nie wie, kim oni są? To jednak nie wszystko, aby być dobrze przygotowanym na spotkanie, warto również samemu posiedzieć nad dokumentacją. Podliczyć, czy z pożyczki będziemy w stanie pokryć wszystkie zobowiązania, czy też tylko część. W tym drugim przypadku musimy wybrać, które zobowiązania poddajemy konsolidacji, a które zostawiamy sobie do spłaty.

Mając już rozeznanie, możemy zgłosić się do wybranej instytucji finansowej. Tam sprawdzą i podliczą nasze zobowiązania, my z kolei będziemy musieli wypełnić wniosek pożyczkowy. W chwili, gdy pożyczkodawca wyda pozytywną decyzję, pozostanie nam podpisać umowę i wtedy firma pożyczkowa przejdzie do uregulowania naszych starych długów.

Pożyczka konsolidacyjna – dlaczego warto po nią sięgnąć?

Przede wszystkim pożyczka konsolidacyjnastwarza okazję do tego, by odzyskać kontrolę nad swoimi finansami.Choć jest to rozwiązanie, które nie zapewni, że problemy finansowe znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, to może pomóc nam uporać się z zaległymi zobowiązaniami, a stąd już łatwiej do wyjścia z długów i odzyskania płynności finansowej.

Jednak powodów, dla których pożyczka konsolidacyjna jest warta naszej uwagi, znajdzie się o wiele więcej. Nie da się zapomnieć, że dzięki niej możemy wiele zobowiązań zamienić w jedno. Wszystko dlatego, że pożyczkodawca sumuje łączy nasze wszystkie zobowiązania, następnie spłaca naszych wierzycieli i przejmuje dług, na którego wysokość tworzy nową ofertę pożyczkową. Skutkiem tego jest brak kilku zobowiązań, a obecność jednego.

Warto również wspomnieć, że pożyczka konsolidacyjna pozwala połączyć kilka różnych zobowiązań, niezależnie od tego, czy zaciągnęliśmy je w banku, czy też w innej instytucji finansowej. Z pożyczki konsolidacyjnej możemy spłacić jednakowo kredyty ratalne, kredyty gotówkowe, pożyczki na raty online, chwilówki, czy też debety na kontach bankowych.

Jeśli te powody są dla siebie niewystarczające, to mamy ich o wiele więcej. Pożyczka konsolidacyjna dostosowywana jest do naszych możliwości finansowych, więc tym samym otrzymujemy produkt, z którego faktycznie możemy się wywiązać. Poza tym warto wiedzieć, że pożyczki konsolidacyjne są dobrze widziane przez inne instytucje finansowe, co oznacza, że jeśli w przyszłości będziemy potrzebować kredytu lub pożyczki, będziemy mieli większe szanse na jego uzyskanie.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: