UOKIK przypomina zasady kupowania przez Internet

ostrzeżenie UOKiK

UOKIK przypomina zasady kupowania przez Internet


Przed nami okres wzmożonych wydatków związanych ze świętami. Oszczędności często będziemy szukać w sklepach internetowych. Jeśli planujesz dokonać świątecznych zakupów przez Internet, pamiętaj by przestrzegać kilku podstawowych zasad, o których przypomina nam Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W ten sposób uchronisz się od przykrych rozczarowań i zagwarantujesz sobie bezpieczne i udane zakupy.

Opinie innych klientów są bardzo ważne

Internetowych zakupów dokonujemy coraz częściej. Niektóre osoby nawykowo przechodzą przez kolejne fazy zamawiania produktu nie sprawdzając nawet opinii na temat sprzedawcy oraz zamawianego towaru. To duży błąd, szczególnie, że w okresie świątecznym możemy bardzo łatwo narazić się na rozczarowujący zakup. Dlatego, dla własnego bezpieczeństwa warto poświęcić kilka minut na lekturę komentarzy pozostawionych przez innych klientów. W ten sposób zyskasz gwarancję, że na kilka dni przed samymi świętami nie zostaniesz niemiło zaskoczony.

Dokładnie przeczytaj opis interesującego Cię produktu

Największą wadą zakupów internetowych jest to, że nie wiemy, jak w rzeczywistości wygląda zamówiony przez nas produkt. Zdjęcia mają za zadanie zaprezentować towar w najlepszym świetle, ale ich realny wygląd może się mocno różnić. Aby uchronić się przed takimi wpadkami, zapoznajmy się dokładnie z opisem produktu na stronie sklepu. Tutaj sprzedawca musi przedstawiać wszystkie informacje zgodne ze stanem rzeczywistym. Ponownie podkreślmy, jak ważne jest czytanie opinii na temat produktu przed dokonaniem zakupu.

Korzystaj z internetowych porównywarek cen

Często wybieramy zakupy internetowe ze względu na możliwość sporych oszczędności. Dostępne tu produkty często są znacznie tańsze od tych, dostępnych w sklepach stacjonarnych. Pamiętajmy jednak, że przedział cenowy za jeden produkt w różnych sklepach online może być bardzo duży. W tym celu warto korzystać z pomocy porównywarki cen. Wystarczy wpisać dokładną nazwę produktu, a system zaprezentuje nam wszystkie oferty dostępne w sieci. W ten sposób bardzo szybko wybierzemy sklep, który proponuje nam najlepsze warunki.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: