Sylwester 2018/2019 – ile wydadzą Polacy na jego organizację?

pożyczki bez bik dla zadłużonych

Sylwester 2018/2019 – ile wydadzą Polacy na jego organizację?

Wielkimi krokami zbliżamy się do pożegnania roku 2018. Sylwester tym razem wypada w poniedziałek i wielu ludzi już kilka miesięcy temu zdecydowało się zaklepać dzień urlopowy na ten termin u swojego pracodawcy. Jest to bowiem świetna okazja, by na sylwestrową zabawę udać się jeszcze w weekend w ciekawe miejsce. Wyjazd planuje bardzo duża liczba Polaków. To oznacza, że w tym roku na Sylwestra możemy wydać niemałe pieniądze.

Huczny sylwester w górach

Zdecydowana większość z nas w kontekście sylwestrowego wyjazdu wybiera góry, które swoją aurą lepiej pasują na taką okoliczność. Jeśli planujemy trzydniowy wyjazd z rezerwacją kwatery lub domku, wydatek od jednej osoby może wynieść od 700 do 1000 PLN. Pozostaje jeszcze kwestia świętowania. Czy będziemy bawić się w wynajętym domku we własnym gronie, czy może planujemy udać się na uroczysty bal? Druga opcja to dodatkowy wydatek rzędu od 250 do 400 PLN. W tym roku, wynajęcie kwater noclegowych w górach na Sylwestra było bardzo trudne już na początku września.

A może Sylwester nad morzem?

Jeśli zdecydujemy się udać w przeciwnym kierunku i wynająć domek lub kwaterę nad morzem, zapłacimy nieco taniej, aczkolwiek nie są to duże różnice. Za kilkudniowy pobyt nad Bałtykiem przyjdzie nam zapłacić od 500 do 800 PLN. Możemy również liczyć na nieco tańszy bal sylwestrowy, gdyż ceny nad morzem zaczynają się nawet od 180 PLN od osoby. W przedziałach cenowych porównywalnych do gór, nad morzem możemy liczyć na nieco wyższy standard.

Dodatkowe wydatki na Sylwestra

Omówiliśmy kwestię wynajęcia domku oraz rezerwacji stolika na bal sylwestrowy. Jeżeli jednak planujemy kilkudniowy wyjazd, musimy oczywiście doliczyć także koszty wyżywienia, zakup alkoholu, a często także fajerwerków, jeśli rezygnujemy z balu. Ponadto, mnóstwo osób, szczególnie pań, skusi się na nową kreację z okazji Sylwestra. Podliczając wszystko do kupy, łączny wydatek na Sylwester 2018/2019 może znacznie wykroczyć po za granicę 1000 PLN.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: