Restrukturyzacja zadłużenia – dlaczego jest to dla nas opłacalne?

restrukturyzacja zadłużenia

Restrukturyzacja zadłużenia – dlaczego jest to dla nas opłacalne?

W naszym życiu często występują sytuacje losowe, które mogą być źródłem trudności w spłacie aktualnego zadłużenia. Utrata pracy, zerwanie współpracy z kontrahentami, poważna choroba wymagająca środków na leczenie. W takiej sytuacji dobrym sposobem jest poinformowanie banku o naszych problemach. W ten sposób zaoferowana nam zostanie restrukturyzacja zadłużenia, czyli zmiana warunków spłaty. Rozwiązanie to jest korzystne dla obu stron.

Dlaczego warto wybrać restrukturyzację zadłużenia?

Restrukturyzacja zadłużenia przynosi same korzyści zarówno dla wierzyciela jak i dłużnika. Bank nie musi podejmować kroków prawnych i tym samym tracić swoich środków. Z kolei dłużnik uniknie windykacji oraz wizyty komornika. Zadłużenie będzie dalej spłacane, tyle że, na takich warunkach, które umożliwią spłacającemu poprawę sytuacji finansowej. A zatem, w przypadku gdy nagłe sytuacje losowe uniemożliwiają nam dalsze spłacania zadłużenia, powinniśmy jak najszybciej udać się do banku i porozmawiać o możliwych opcjach restrukturyzacji.

Najpopularniejsze metody restrukturyzacji zadłużenia

Podstawową opcja jest oczywiście zawieszenie spłat. W ten sposób zyskujemy kilka miesięcy na poprawę naszej sytuacji finansowej. Jeśli spotkało nas zwolnienie z pracy, mamy czas by znaleźć nową posadę, która pozwoli kontynuować spłatę zadłużenia. Innym sposobem jest udzielenie kredytu obrotowego na rachunku bieżącym, co pozwala zachować płynność finansową.

Jedną z najpopularniejszych opcji jest oczywiście konsolidacja zadłużenia. Ta metoda jest przeznaczona dla osób, które posiadają kilka zobowiązań finansowych. Kredyt konsolidacyjny pozwala spłacić wszystkie otwarte długi, a następnie spłacać jedną, mniejszą ratę. Wydłużony zostaje także termin spłaty. Oczywiście w tej opcji musimy się liczyć na poniesienie większych kosztów całkowitych za okres finansowania. Niemniej jednak, konsolidacja pozwala uporządkować sytuację finansową, a także odczuć istotną różnicę w miesięcznej racie.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: