Pożyczki z gwarantem – czym są oraz na czym polegają?

gwarant pożyczki

Pożyczki z gwarantem – czym są oraz na czym polegają?

Słyszałeś o pożyczkach z gwarantem, lecz nie wiesz, czym są? A może po prostu zastanawiasz się, jak wygląda proces udzielania? Potrzebny jest gwarant pożyczki? Koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego tekstu, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Pożyczki z gwarantem – co to takiego?

Pożyczki z gwarantem to produkty finansowe, które wymagają przedstawienia zabezpieczenia zaciąganego zobowiązania. Jak sama nazwa wskazuje, formą zabezpieczenia pożyczki z gwarantem jest gwarant pożyczki, czyli po prostu poręczyciel. Jego podpis na wniosku o pożyczkę oznacza wyrażenie zgody na poniesienie odpowiedzialności w chwili, gdy pożyczkobiorca przestanie spłacać swoje zadłużenie. W tym miejscu warto także wspomnieć, że pożyczka z gwarantem zapewnia większe szanse na pozyskanie dofinansowania przez osoby, które już na przykład są obciążone nieuregulowanymi zobowiązaniami finansowymi.

Pożyczki z gwarantem – jak wygląda proces udzielania pożyczek?

W wielu przypadkach instytucje finansowe opierają swoją decyzję pożyczkową na podstawie nieskazitelnej historii kredytowej.  W przypadku pożyczek z gwarantem wygląda to nieco inaczej, gdyż podstawowym warunkiem otrzymania jej jest gwarant pożyczki, czyli posiadanie poręczyciela. Jego osoba jest na tyle wiarygodnym zabezpieczeniem dla zaciągającego pożyczkę, że instytucje finansowe nie zwracają większej uwagi na to, czy pożyczkobiorca widnieje w BIK lub KDR. Zasady udzielenia pożyczki z gwarantem nie są skomplikowane, ale by o nią wnioskować, gwarant (czyli poręczyciel) musi spełniać kilka warunków. Po pierwsze, musi mieć obywatelstwo polskie i jego wiek nie może przekraczać 75 lat. Co więcej, poręczyciel musi mieć zdolność kredytową oraz mieć nieruchomość, która będzie stanowiła dodatkowe źródło zabezpieczenia w sytuacji, gdy ani pożyczkobiorca, ani poręczyciel nie będą spłacać zadłużenia. Po spełnieniu tych warunków instytucja finansowa może uznać wniosek pożyczkowy i przyznać dofinansowanie.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: