Pożyczki online – w jakim celu wykonujemy przelew weryfikacyjny?

reguły przelewy weryfikacyjnego

Pożyczki online – w jakim celu wykonujemy przelew weryfikacyjny?


Bezpieczeństwo naszych danych w Internecie traktujemy coraz poważniej. To efekt nadużyć oraz oszustw, które mają na celu wyłudzić informacje na temat naszej osoby. Z tego względu, klienci firm pożyczkowych często obawiają się przelewu weryfikacyjnego. Dlaczego firma pozabankowa prosi nas o wykonanie takiej transakcji? Jest to standardowa procedura bezpieczeństwa, która ma wykluczyć możliwość podjęcia pożyczki na cudze dane osobowe.

Przelew weryfikacyjny ma chronić klientów

Uproszczone procedury w firmach pożyczkowych sprawiają, że teraz do otrzymania niewielkiej kwoty pożyczki online wystarczy nam w zasadzie dowód osobisty. To oczywiście stanowi dla nas duże zagrożenie gdy przydarzy nam się zgubić dokument, lub gdy zostanie on skradziony. Z tego względu, w przypadku pożyczek internetowych wymagane jest dokonanie przelewu weryfikacyjnego, który pozwala sprawdzić, czy osoba podejmująca pożyczkę posługuje się swoimi danymi. Zadaniem takiego przelewu jest zatem ochrona klientów.

Jak prawidłowo wykonać przelew weryfikacyjny?

Spora liczba firm pożyczkowych aktualnie umożliwia skorzystanie z kilku metod weryfikowania danych. W tym celu można się posłużyć specjalną aplikacją mobilną. Niemniej jednak, zdecydowana większość klientów wciąż wybiera przelew weryfikacyjny. Jesteśmy proszeni o przelanie niewielkiej kwoty (zwykle 1 gr lub 1 złoty) na konto bankowe pożyczkodawcy. Przelew należy oczywiście dokonać ze swojego rachunku, tak aby dane posiadacza były takie same jak informacje podane przez nas we wniosku! Inaczej transakcja zostanie odrzucona.

Za sprawą platform transakcyjnych umożliwiających błyskawiczne płatności internetowe, przelew weryfikacyjny zostanie zrealizowany maksymalnie w ciągu kilku minut. System automatycznie porówna dane osobowe na przelewie z tymi we wniosku. Jeśli będą zgodne, nasz wniosek zostanie pomyślnie przyjęty przez firmę pożyczkową, a kwota przelewu weryfikacyjnego zostanie zwrócona na nasze konto. W ciągu kilkunastu minut od tego momentu podjęta zostanie decyzja na temat przyznania nam pożyczki, o którą się staramy.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: