Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Borykasz się z zadłużeniem? Szukasz sposobu na to, by wyjść z problemów finansowych? Jedną z możliwości, z których możesz skorzystać, są pożyczki długoterminowe dla zadłużonych. Sprawdź, na czym polegają.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – co to takiego?

Co właściwie skrywa termin pożyczki długoterminowe dla zadłużonych? Wielu z nas kojarzy tego typu produkty z bankami. Jednak warto mieć świadomość, że nie tylko one są w stanie zaoferować nam produkty finansowe. Pożyczki udzielanie przez prywatne instytucje finansowe, zwane też parabankami, lub firmami pożyczkowymi, to dobra alternatywa dla produktów oferowanych przez banki, szczególnie w przypadku osób zadłużonych.

Wszystko dlatego, że w banki bardzo skrupulatnie sprawdzają dokładnie swoich klientów. Aby otrzymać kredyt, należy spełnić szereg podstawowych warunków, w tym między innymi mieć zdolność kredytową, dobrą historię kredytową, jak również brak wpisu w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Jeśli więc mamy już zadłużenia, opóźniamy się w spłatach rat zaciągniętych wcześniej zobowiązań lub nasze konto zdążył zająć komornik, to bank nie udzieli nam kredytu. I tutaj pomocną rękę wyciągają właśnie firmy pożyczkowe proponując pożyczki długoterminowe dla zadłużonych. Na czym polega ten rodzaj zobowiązań?

To nic innego jak zobowiązanie dedykowane osobom zadłużonych z minimalnymi formalnościami oraz krótkim czasem oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy. Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych mają ważną cechę – nie wiążą się ze sprawdzaniem baz dłużników, czy zdolności kredytowej, bo firma pożyczkowa nie przywiązują wagi ani do złej historii kredytowej swoich klientów, ani też do niespłaconych zobowiązań.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych udzielane są zwykle na większe kwoty, czyli każdy z nas może ubiegać się o taką sumę, jaka pozwoli rozwiązać problemy finansowe. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj zobowiązania długoterminowego, więc również okres spłaty będzie dłuższy niż w przypadku chwilówek. W praktyce oznacza to, że na spłatę będziemy mieli od kilku miesięcy nawet do kilku lat.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – jak ich szukać?

Jak w taki razie znaleźć pożyczki długoterminowe dla zadłużonych? Gdzie ich szukać? Firmy pożyczkowe starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, co oznacza, że ze znalezieniem odpowiedniej oferty nie powinno być większych problemów.

Wszystko dlatego, że firmy pożyczkowe nie tylko prowadzą działalność stacjonarną, gdzie klienci mogą zgłosić się osobiście, ale również oferują swoje produkty w sieci. Oznacza to, że aby zapoznać się z dokładną ofertą firmy pożyczkowej, jak również poznać warunki pożyczki długoterminowej, nawet nie musimy wychodzić z domu. Jedyne czego potrzebujemy to urządzenia z dostępem do sieci.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę?

Firmy pożyczkowe zwykle oferują kilka sposobów ubiegania się o pożyczkę. Tradycjonaliści mogą zgłosić się osobiście do najbliższego oddziału wybranej firmy pożyczkowej. Osoby preferujące wygodniejsze rozwiązania mogą umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy np. w swoim domu. Najnowszą propozycją jest możliwość ubiegania się o pożyczkę online, co oznacza, że wystarczy nam telefon, lub laptop z dostępem do Internetu, by wypełnić stosowny wniosek i odesłać go do rozpatrzenia firmie pożyczkowej.

Formalności związane z ubieganiem się o ten rodzaj zobowiązania zostały ograniczone do minimum, co oznacza, że nie potrzeba wielu dokumentów. Do otrzymania pożyczki długoterminowej dla zadłużonych wystarczy tylko ważny dokument tożsamości i numer PESEL.

Poza tym firmy pożyczkowe wymagają obywatelstwa polskiego oraz podania miejsca zamieszkania lub zameldowania. Jeśli interesuje nas, by pieniądze znalazły się bezpośrednio na naszym koncie, to jeszcze będziemy musieli podać konta bankowe. Czasami pożyczkodawca może też oczekiwać przedłożenia zaświadczenia o zatrudnieniu lub zaświadczenia o zarobkach.

Rozpatrzenie wniosków o pożyczkę przebiega bardzo sprawnie – może trwać od kilkunastu minut do kilku dni. Jednak praktyka pokazuje, że jeśli dopilnujemy formalności przy składaniu wniosku, możemy poznać decyzję pożyczkodawcy nawet tego samego dnia.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – na jaki cel możemy wykorzystać środki?

Firmy pożyczkowe nie narzucają swoim klientów celu, na który mają przeznaczyć pieniądze otrzymane z zaciągniętego zobowiązania, co oznacza, że możemy nimi dysponować zgodnie ze swoimi potrzebami. Pieniądze otrzymane z pożyczki długoterminowej możemy przeznaczyć na remont mieszkania, upragnione wakacje, kupno samochody, kupno nowego sprzętu elektronicznego, czy jakikolwiek inny cel.

Jednak skoro chcemy pozbyć się problemów i odzyskać zdolność finansową, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o uregulowaniu swoich dotychczasowych zaległości w spłacie kredytów, pożyczek, czy innych zobowiązań finansowych. Dotyczy to przede wszystkim osób, którym grozi komornik, lub już mają zajęte przez niego konto bankowe.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: