Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Czasami wystarczy jedna zła decyzja finansowa, by wpakować się w problemy finansowe i ściągnąć na siebie komornika. Pytanie, co wtedy? Jak sobie poradzić z tym problemem? Czy osoba zadłużona z komornikiem ma szansę na uzyskanie wsparcia finansowego? Jeśli tak, to z jakich produktów może skorzystać? Sprawdzamy!

Problematyczne zadłużenie – jak sobie z nim poradzić?

Już same zaległości w spłacie zobowiązań mogą skutecznie uprzykrzyć życie, a co dopiero mowa, gdy do naszych drzwi puka komornik. Ważne, by nie czekać, aż problemy same znikną, bo tak się nie stanie. Wizyta komornika to ostatni dzwonek, by się opamiętać i zacząć poważnie myśleć o tym, jak rozwiązać swoje problemy finansowe. Co w ogóle możemy zrobić?

Niektórzy pewnie będą szukać pomocy u rodziny i przyjaciół. To może być całkiem dobry pomysł, ale tylko wtedy, gdy nasze zadłużenie nie jest duże. Jeśli mamy do czynienia z zadłużeniem sięgającym kilku lub kilkunastu tysięcy, to już możemy spotkać się z pewnymi trudnościami. Nawet jeśli ktoś z bliskich będzie dysponował taką sumą pieniędzy, to raczej nie zdecyduje się jej nam pożyczyć, bo nie będzie chciał ryzykować, że zostanie bez oszczędności. Możemy także pomyśleć o mniejszych pożyczkach od kilku członków rodziny, tylko czy chcemy wszystkich prosić o pomoc i przy tym informować ich o swojej trudnej sytuacji finansowej? Pewnie nie! Co w takim razie robić?

A może tak pożyczka w instytucji finansowej? Do swoich usług mamy wiele instytucji finansowych, które udzielają pożyczek. W tradycyjnym banku niestety osoby zadłużone z komornikiem szansy na pożyczkę mają niewielkie. Banki oczekują przejrzystej historii kredytowej, wypłacalności i braku wpisu w BIK czy KRD.

W chwili, gdyż mamy na sobie komornika, taki wpis może się pojawić, więc tym samym stajemy się dla banku mało wiarygodnym klientem. Jednak nie zapominajmy, że rynek pożyczkowy to nie tylko banki, ale również firmy pożyczkowe. One nie są tak restrykcyjne względem swoich klientów, nie oczekują dobrej historii kredytowej i zwykle nie przykładają wagi do rejestrów baz dłużników. Oznacza to, że udzielane są nawet pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem – co znajdziemy w ofercie firmy pożyczkowej?

Jeśli przyjrzymy się bliżej ofercie firm pożyczkowej, to zrozumiemy, że wybór jest całkiem spory. Znajdziemy tutaj oczywiście produkty podobne do tych, oferowanych w tradycyjnych bankach, a więc między innymi pożyczkę gotówkową, czy pożyczkę hipoteczną. Jednak to dopiero początek, bo w ofercie parabanków nie brakuje również propozycji dla osób z zadłużeniem komorniczym, które nie mają zdolności kredytowej, czy osób, które mają złą historię kredytową lub brakuje im stałego zatrudnienia. Zastanawiasz się, o jakich dokładnie produktach mowa?

Gdy w grę wchodzą pożyczki dla zadłużonych z komornikiem, to  przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o pożyczce konsolidacyjnej. Można nawet śmiało powiedzieć, że jest ona najlepszym sposobem na wyjście z zadłużenia i odzyskanie płynności finansowej. Dlaczego? Pożyczka konsolidacyjna polega na połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno. Zastanawiasz się jak to możliwe?

Pożyczkodawca sumuje nasze wszystkie zobowiązania, następnie spłaca je i na powstałą kwotę zadłużenia przygotuje nowy produkt finansowy. Tym razem jest on dostosowany do naszych potrzeb, jak również możliwości finansowych. W efekcie do spłaty mamy tylko jedną pożyczkę, stare zobowiązania znikają, a razem z nimi komornik, którego obecność zakłócała nam sen.

Wysokość miesięcznej już nie będzie taka uciążliwa, a to oznacza, że w końcu będziemy mogli wyjść na prostą. Co ważne, skonsolidować można praktycznie wszystkie zobowiązania, niezależnie od tego, gdzie je zaciągnęliśmy – a więc od kredytów gotówkowych, po kredyty samochodowe, pożyczki hipoteczne, chwilówki, obciążenia kart kredytowych, czy też limity konta bankowego.

Inną, również ciekawą formą pożyczki dla zadłużonych z komornikiem jest pożyczka na dowód tożsamości. Jest to rodzaj zobowiązania udzielanego dosłownie od ręki. Jedynym wymogiem stawianym przez pożyczkodawcę jest ukończenie osiemnastego lub dwudziestego pierwszego roku życia, jak również ważny dokument tożsamości. Formalności związane z ubieganiem się o pożyczkę zostały ograniczone do minimum.

Oznacza to, że pożyczkodawca nie oczekuje od nas przedłożenia ani umowy o pracę, ani też zaświadczenia o zarobkach, czy zaświadczenia o zatrudnieniu. Nie sposób pominąć też faktu, że rzadko kiedy firmy pożyczkowe sprawdzają swoich klientów w rejestrach dłużników, więc w praktyce oznacza to, że nawet wtedy, gdy faktycznie widniejemy w którymś z rejestrów, to i tak nie będzie to rzutować na decyzję pożyczkodawcy.

Pożyczki na dowód udzielane są w różnej wysokości – od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy, więc dzięki nim szybko możemy podreperować swój budżet. Co ważne, pożyczkodawca nie narzuca nam celu, na jaki mamy przeznaczyć pożyczkę. Oznacza to, że pieniędzmi możemy dysponować w dowolny sposób.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: