Które książki o finansach zdecydowanie warto przeczytać?

Które książki o finansach zdecydowanie warto przeczytać?


Droga do bogactwa jest kręta i wymaga wielu poświęceń i ciężkiej, systematycznej pracy. Jednak najwięksi inwestorzy w dziejach oraz ludzie sukcesu mogą opowiedzieć nam niejedną inspirującą historię o dążeniu do niezależności finansowej od zera. Ich zdaniem, każdy człowiek może spełnić swoje marzenia o siedmiocyfrowej kwocie na koncie bankowym. Wystarczy zmienić swoje nastawienie oraz przygotować się na liczne wyzwania. Dobre książki o finansach to dawka motywacji oraz wielu, ciekawych porad. Które z nich pomogą nam osiągnąć sukces?

Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach – Ewa Brzozowska

Pokolenie X dorastało w czasach komunizmu, ale miało szansę stawiać pierwsze kroki na rynku zawodowym już w wolnej Polsce. Są to ludzie bardzo przywiązani do miejsca pracy, którzy często na etacie nie wykorzystali swojego potencjału. Ewa Brzozowska pisze natomiast o formie zarobkowania popularnej wśród młodego pokolenia. Freelancing pozwala wykorzystywać swoją pasję i zainteresowania by dążyć do finansowej niezależności. Autorka przedstawia nam konkretną drogę jak stać się spełnionym przedstawicielem wolnych zawodów.

Trader doskonały. Jak zarabia na dobrych i złych rynkach – Van K. Tharp

Książka dla wszystkich ludzi marzących o zarabianiu poprzez aktywne i dynamiczne inwestowanie. Jak wykorzystać giełdę i rynki Forex? Jak wykorzystać psychologię inwestowania? Pozycja jest nieco trudniejsza i początkowo może odstraszać. Gwarantujemy jednak, że jest to sprawdzone kompendium wiedzy dla wszystkich osób pragnących rozpocząć zarabianie przez inwestowanie. Warto również przeczytać inną książkę tego autora: „Giełda, Wolność i pieniądze”.

Bogaty ojciec biedny ojciec – Robert Kiyosaki

Kiyosaki ułożył sobie życie i od postaw zbudował bogactwo w Stanach Zjednoczonych będąc jedynie emigrantem z Hawajów. Autor opisuje dwie ważne osoby w swoim życiu: Własnego ojca, który ciężką pracą na etacie ledwo wiązał koniec z końcem, oraz ojca swojego kolegi, który bardzo powoli, ale systematycznie budował biznes, który uczynił go jednym z najbogatszych ludzi na Hawajach. To kolejna książka, która pokazuje różnice mentalne ludzi sukcesu oraz ludzi ubogich. Książka piętnuje również obecny system edukacji, który wpaja błędne stereotypy. To bardzo cenny zbiór inspirujących spostrzeżeń, które zmienią nasze nastawienie do życia.

Zdobyć Rynek – Jeff Walker

Ta pozycja jest ciekawą propozycją dla wszystkich osób szukających konkretnych sposobów na to jak zarabiać w Internecie. Jeff Walker rozprawia o tworzeniu własnych blogów oraz o zarabianiu na materiałach rozsyłanych drogą mailową. Do niektórych zagadnień należy podchodzić z pewnym dystansem pamiętając o tym, że Walker budował swój biznes w nieco innym okresie Internetu. Zawarte w książce porady są jednak bardzo pouczające i inspirujące.

Droga do finansowej wolności – Bodo Schäfer

Bodo Schäfer to niemiecki ekonomista, który w wieku 16-lat trafił do Stanów Zjednoczonych. W wieku 26 lat przeżył poważny kryzys finansowy i znalazł się na skraju ubóstwa. Trafił pod skrzydła doświadczonego coacha, który ponownie wskazał mu drogę do zbudowania niezależności finansowej. Schäfer bardzo szybko spełnił swój cel, ponieważ już jako 30-latek był człowiekiem wolnym finansowo. Teraz zdradza nam skuteczne sposoby na to jak oszczędzać i pomnażać posiadane przez nas środki. Dzieli się wieloma spostrzeżeniami, które pomogły mu osiągnąć szczyt. Książka bardzo inspirująca, która pokazuje, że z każdej sytuacji można znaleźć dobre wyjście.

Inteligentny Inwestor – Benjamin Graham

Graham to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych inwestorów wszechczasów. Swój majątek pomnażał w czasach Wielkiego Kryzysu, który dotknął Stany Zjednoczone w latach 1929-1933. Książka w pierwszym wydaniu ukazała się w 1949 roku i do dzisiaj zawiera zbiór niepodważalnych reguł i zasad, którymi powinien kierować się odpowiedzialny inwestor. Graham zaprezentował konkretne historie, co sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie. Wydanie zmarłego ekonomisty zostało uzupełnione zaktualizowanymi informacji przez innego, genialnego inwestora, Warrena Buffetta. Dzięki temu, książka lepiej wpisuje się w dzisiejsze czasy.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: