Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Czasami wystarczy jedna zła decyzja finansowa, utrata pracy lub zaległości w spłacie zobowiązań, by wpaść w spiralę długów. Jednak warto wiedzieć, że nawet z największych kłopotów finansowych da się wyjść. Zastanawiasz się jak? Istnieją przecież kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych. Czym są? Kto ich udziela i co najważniejsze, kto może skorzystać z kredytów konsolidacyjnych dla zadłużonych? Podpowiadamy!

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – czym są?

Najprościej mówiąc kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych to produkty finansowe, które pozwalają skutecznie uporać się z trudnymi kredytami i pożyczkami, jak również zaległościami w spłacie zobowiązań. Ich celem jest zamienić kilka zobowiązań w jedno z niższą ratą. O czym dokładnie mowa? 

Instytucja finansowa, do której się zgłosiliśmy o pomoc, sumuje wszystkie nasze zobowiązania – zaczynając od kredytów, po pożyczki, zadłużenia kart kredytowych, a nas obciążeniu konta bankowego kończąc. Następnie spłaca naszych dotychczasowych wierzycieli i na powstałą sumę tworzy dla nas zupełni nową ofertę kredytową z takim harmonogramem spłat, z którego będziemy mogli się wywiązać.

Ostateczna wysokość miesięcznej raty, jak i czas, jaki będziemy mieli na spłatę, zwykle ustalany jest indywidualnie i zależy w dużej mierze od naszych możliwości finansowych, jak również wysokości zobowiązania, które zdecydowaliśmy się skonsolidować.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – kto ich udziela?

Na kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych można liczyć w tradycyjnych bankach. Jednak to oczywiście nie oznacza, że każdy, kto się zgłosi po pomoc, ją otrzyma. Banki mają swoje procedury  i bardzo restrykcyjnie ich przestrzegają. Żadnego klienta nie traktują ulgowo, co oznacza, że każdy, kto chciałby tutaj uzyskać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, najpierw musi przejść długą procedurę, dostarczyć odpowiednie dokumenty i spełnić podstawowe warunki.

Choć jest to produkt skierowany do osób zadłużonych, to banki oczekują od swoich klientów zdolności kredytowej, stałych dochodów oraz potwierdzenia zatrudnienia. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli dostarczymy wszystkie dokumenty i przejdziemy długą procedurę ubiegania się o kredyt, możemy otrzymać negatywną odpowiedź.

Całe szczęście banki to tylko jedna z możliwości. Na rynku działają także prywatne instytucje finansowe takie jak firmy pożyczkowe. Dlaczego o nich właśnie wspominamy? Firmy pożyczkowe mają o wiele mniejsze wymagania.

Nie sprawdzają tak dokładnie swoich klientów, nie oczekują przedłożenia wielu dokumentów, ani też nie stawiają tak surowych wymogów. W rezultacie cała procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych przebiega bardzo szybko i jeszcze tego samego dnia jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy dana firma pożyczkowa udzieli nam potrzebnego wsparcia.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – co trzeba zrobić, by się o nie ubiegać?

Co trzeba zrobić, by ubiegać się o tego typu kredyt? Przede wszystkim musimy bliżej przyjrzeć się swoim zobowiązaniom, zsumować ich wysokość i sprawdzić, która instytucja finansowa jest w stanie zapewnić nam kredyt w potrzebnej wysokości. Jeśli wysokość naszych zobowiązań przewyższa wszystkie dostępne oferty kredytu konsolidacyjnego, to czeka nam selekcja zobowiązań.

Spośród wszystkich swoich pożyczek, kredytów, zadłużeń kart itp. musimy wybrać te, które chcemy spłacić w pierwszej kolejności. Wybór niech jednak nie będzie przypadkowy, lepiej sięgnąć po te zobowiązania, które sprawiają nam najwięcej trudności. Gdy już będziemy gotowi do spotkania z przedstawicielem wybranej instytucji, należy się do niej zgłosić z ważnym dokumentem tożsamości oraz pozostałymi wymaganymi dokumentami, by wypełnić wniosek i złożyć go na ręce pożyczkodawcy.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – dla kogo takie zobowiązania?

O kredytach konsolidacyjnych dla zadłużonych powinny pomyśleć osoby, które faktycznie szukają sposobu na to, by wyjść z zadłużenia i spirali długów. Piętrzące się rachunki, ciągłe pilnowanie terminów ich spłat i zastanawianie się, skąd wziąć na to pieniądze potrafi nie tylko spędzić sen z powiek, ale również odebrać radość życia. Czy tego właśnie chcemy dla siebie, czy dla swoich bliskich?

Nie sposób również zapomnieć o tym, że zbyt duża ilość zobowiązań może wpłynąć na nasze bieżące potrzeby, może brakować na zakup jedzenia, czy leków. Zamiast borykać się z wieloma zobowiązaniami, lepiej pomyśleć o konsolidacji i tutaj właśnie jedynym słusznym wyborem okazują się kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych.

Z takiego rozwiązania może skorzystać dosłownie każdy. Student, który zaciągał pożyczkę za pożyczką, by pokryć czesne i opłacić stancję. Osoba dorosła, która z jednego kredytu wpakowała się w kilka dodatkowych pożyczek.

Emeryt lub rencista, który potrzebował dużej sumy pieniędzy na zakup leku, czy sprzętu, który ułatwia mu funkcjonowanie, a teraz boryka się z trudnymi w spłacie zobowiązaniami. Każdy powód jest dobry, by pozbyć się wszystkich zobowiązań i zamienić je na jedno z o wiele wygodniejszym harmonogramem spłat.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są coraz częściej polecane osobom, które borykają się z wieloma zobowiązaniami, nie radzą sobie z ich spłatą i szukają sposobu na jak najlepsze rozwiązanie swoich problemów finansowych. Czym są? Kto ich udziela? Jakie są ich mocne i słabe strony? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – co to takiego?

Z czym mamy do czynienia, gdy pada termin kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych? To innowacyjny produkt finansowy, który stwarza możliwość uporządkowania swoich zobowiązań, trudności w ich spłacie, jak również zapewnia ochronę przed poważniejszymi problemami, jak np. egzekucja komornicza.

Co dokładnie oznacza? Konsolidacja to nic innego jak połączenie wszystkich zobowiązań i zamiana ich na jeden kredyt. Instytucja finansowa, z której usług zdecydujemy się skorzystać, sumuje nasze zobowiązania, następnie spłaca z własnych środków wierzycieli i przejmuje nasz dług.

Na jego wysokość tworzy nową ofertę kredytową, z której będziemy musieli się wywiązać. Jednak tym razem nie mamy już 3, 5 czy 10 zobowiązań, lecz jedno z harmonogramem spłat dostosowanym do naszych możliwości finansowych.

Skonsolidować można dosłownie wszystko – od pożyczek, po kredyty, obciążenia karty, czy nawet konta bankowego. W praktyce oznacza to, że skonsolidować możesz zarówno kredyt gotówkowy, jak i kredyt samochodowy, chwilówkę, pożyczkę hipoteczną itp.

Jednak warto w tym miejscu zaznaczyć, że zwykle instytucje finansowe określają, do jakiej wysokości można skonsolidować swoje zadłużenie. Jeśli wyrobimy się w tym przedziale, to możemy pozbyć się wszystkich zobowiązań, jeśli nie, tylko część.

W takim wypadku będziemy musieli zdecydować, które zobowiązania konsolidujemy, a które nie i je będziemy musieli sami regulować.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych w bankach

O kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych można ubiegać się w tradycyjnych bankach. Praktycznie każdy działający bank na terenie naszego kraju jest w stanie zaoferować tego typu produkt. Wydawać by się mogło, że w takim razie wystarczy zgłosić się do najbliższego oddziału wybranego banku i wypełnić odpowiednie dokumenty, by wnioskować o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Jednak wszystko wyglądał tylko prosto w teorii. W praktyce już nie jest tak słodko. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że sama procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bywa długa i wymaga przedłożenia wielu dokumentów – zaczynając od tych dotyczących zobowiązań, które chcemy skonsolidować, po zaświadczenie o zarobkach, czy zatrudnieniu.

Poza tym banki dokładnie sprawdzają też swoich klientów, oczekują zdolności kredytowej i choć jest to kredyt dedykowany osobom zadłużonym, można liczyć się z tym, że będą weryfikowane rejestry dłużników. Wpis w KRD może nas skutecznie wykluczyć z ubiegania się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych i nawet jeśli przedłożymy wszystko, czego zażądał bank, możemy otrzymać odmowną decyzję.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych w firmach pożyczkowych

Całe szczęście na rynku nie działają tylko banki. Do swoich usług mamy też wiele firm pożyczkowych, zwanych także parabankami. Są to prywatne instytucje finansowe, które nie są tak rygorystyczne, jak banki. Nie stawiają zbyt dużych wymagań, nie przykładają tak dużej uwagi ani do rejestrów dłużników, ani też do zdolności kredytowej.

Firmy pożyczkowe nie oczekują przedłożenia wielu dokumentów,  zwykle wystarczy odpowiednia dokumentacja dotycząca dotychczasowych zadłużeń, które chcemy skonsolidować, ważny dowód tożsamości oraz zaświadczenie, że będziemy w stanie wywiązać się z nowego zobowiązania.

Cała procedura przebiega bardzo sprawnie i jeśli dopilnujemy formalności, to w ciągu kilku dni możemy otrzymać wsparcie.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – jakie są ich mocne strony?

Jakie korzyści niosą ze sobą kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych? Jest ich całkiem sporo!Przede wszystkim to szansa na wyjście nawet z poważnego zadłużenia, odzyskanie płynności finansowej i spokoju, bo trzeba przyznać, że wizja ciągle zbliżających się terminów płatności mogą odebrać radość życia.

Decydując się na kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych, możemy z tym bardzo szybko się uporać. Zamienimy wiele rat na jedną z lepszym harmonogramem spłat. Co więcej, rata ta będzie dostosowana do naszych możliwości finansowych, co oznacza, że nie będzie stanowiła dla nas zbyt dużego obciążenia finansowego i będziemy mogli się z niego wywiązać.

Warto również wspomnieć, że kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych to produkt, z którego może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci, czy poglądów religijnych.

A co z wadami? Czy kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych mają jakieś słabe strony?

Jedyne, do czego można się przyczepić, to, że zaciągamy zobowiązanie, a więc będziemy musieli je spłacić. Tylko można uznać za wadę rozwiązanie, które pozwala pozbyć się wielu różnych zobowiązać i zamienić je na jedno z mniejszymi ratami? Oczywiście, że nie! Dlatego nie ma co szukać tutaj wad, bo ich po prostu nie ma.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: