Kredyt samochodowy – na czym polega i jak wnioskować?

pożyczka dla zadłużonych z komornikiem

Kredyt samochodowy – na czym polega i jak wnioskować?

Każdy bank posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy na dowolny cel. Niektóre banki rozszerzają jednak swoją ofertę o specjalistyczny kredyt samochodowy. Zwykle jest on znacznie tańszy od gotówkowego, ale wiąże się z pewnymi ograniczeniami, które nie zawsze są na rękę klientom. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy i jak się o niego ubiegać?

Czy kredyt samochodowy się opłaca?

Ogromną zaletą kredytu na samochód jest niższe oprocentowanie, a co za tym idzie, mniejsze koszty poniesione z tytułu podjęcia zobowiązania. Klient może ustalić elastyczne warunki dostosowane do swoich potrzeb. Dlaczego kredyt samochodowy jest tańszy od gotówkowego? Ponieważ samochód staje się automatycznym zabezpieczeniem zobowiązania. W przypadku przewłaszczenia, bank jest współwłaścicielem pojazdu. Problemy ze spłatą mogą skutkować tym, że samochód przejdzie w pełne posiadanie banku po anulowanie umowy kredytowej.

Co można kupić na kredyt samochodowy?

Produkt finansowy ma znacznie szersze zastosowanie, niż wskazuje na to jego nazwa. W zasadzie, powinniśmy mówić o kredycie motoryzacyjnym, ponieważ lista pojazdów obejmowanych przez ten produkt jest długa: samochody, motocykle, maszyny rolnicze, maszyny budowlane, quady, łodzie z napędem motorowym, a w niektórych sytuacjach także samoloty! Warunek jest prosty, zakupiony pojazd musi posiadać dowód rejestracyjny.

Jak wnioskować o kredyt samochodowy?

Wadą tego rozwiązania są jednak dodatkowe formalności, które musimy spełnić. Przede wszystkim, ubiegając się o kredyt samochodowy musimy wskazać konkretny pojazd, który chcemy zakupić. Może to być zarówno auto nowe, jak i używane. Wniosek można złożyć przez Internet, a decyzja zapada w ciągu kilku godzin. Możemy negocjować lepsze warunki, ale to wydłuży sprawę do kilku dni. Po zakupieniu pojazdu musimy dostarczyć bankowi niezbędne dokumenty. Jeśli nie mamy jeszcze wybranego samochodu, a chcemy dysponować większą kwotą już teraz, pozostaje nam wyłącznie tradycyjny kredyt gotówkowy na dowolny cel.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: