Kalendarz świąt i dni wolnych od pracy w 2019 roku

pożyczki bez bik dla zadłużonych

Kalendarz świąt i dni wolnych od pracy w 2019 roku

W roku 2019 czeka nas 114 dni wolnych od pracy uwzględniając wszystkie weekendy oraz dni świąteczne. Warto przynajmniej kilka dni urlopowych zachować na szczególne okazje do stworzenia sobie dłuższego weekendu. Sprawdzamy pełny kalendarz świąt i dni wolnych od pracy w 2019 roku, a także podpowiadamy, w jakich terminach najlepiej wykorzystać urlop.

Sylwester pod znakiem wyjazdów

W tym roku wyjątkowo trudno było wynająć domek lub kwaterę w regionach wypoczynkowych na dzień Sylwestra. Huczną zabawę będziemy obchodzić w poniedziałek, a zatem wiele osób postanowiło wziąć wolne na ten dzień. To idealna okazja aby uczcić przybycie Nowego Roku w ciekawym miejscu. W roku 2019 dodatkowego dnia wolnego od pracy nie przyniesie nam natomiast Trzech Króli. Święto obchodzone 6 stycznia wypada bowiem w niedzielę.

Święta wielkanocne i bożonarodzeniowe w 2019 roku

Analizując kalendarz dni wolnych zawsze sprawdzamy w szczególności terminy świąt. Zacznijmy zatem od wyjątkowo ciepłej Wielkanocy, która przypada na dzień 21 kwietnia! Od kilku lat, święta Wielkanocne nie wypadały w kalendarzu tak późno! Z kolei święta bożonarodzeniowe w tym roku będziemy obchodzić w dniach 25-26 grudnia czyli w środę i czwartek. Z całą pewnością warto sobie zostawić w odwodzie dzień urlopowy na piątek 27 grudnia po świętach.

Na jakie dni warto wykorzystać urlop wypoczynkowy?

W kalendarzu dni wolnych na rok 2019 możemy znaleźć kilka dogodnych okazji do stworzenia dłuższego weekendu. Dzień urlopowy z całą pewnością powinniśmy wykorzystać 2 maja (czwartek) aby cieszyć się długą, pięciodniową majówką. Kolejna dogodna okazja to 21 czerwca, czyli piątek bo Bożym Ciele. Długi weekend możemy sobie urządzić również w dniach 15-18 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego biorąc urlop na piątek 16. Tak jak już wspominaliśmy, jeden dzień warto zachować na piątek 27 grudnia. Dodając dwa kolejne dni urlopowe na 30 i 31 grudnia można stworzyć cały tydzień wolnego na okres świąteczny i sylwestrowy.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: