Jak zapłacić mandat przez Internet krok po kroku

opłacanie mandatu przez internet

Jak zapłacić mandat przez Internet krok po kroku


Opłacenie mandatu przez Internet nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Pełen proces można przejść w ciągu maksymalnie 10 minut, jednak należy znać prawidłowy sposób. Jeśli spróbujemy dokonać przelewu zwykłego, system poinformuje nas o błędzie. Płacąc mandat przelewamy bowiem środki na konto Urzędu Skarbowego. Jest to inny rodzaj płatności. W jaki sposób prawidłowo zapłacisz mandat przelewem internetowym?

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy swobodnie opłacić mandat w momencie jego otrzymania. Teraz najczęściej funkcjonariusz wręczy nam druczek przekazu pocztowego wraz z ręcznie spisanym formularzem mandatu. Jest to tzw. mandat kredytowany, który należy opłacić w ciągu siedmiu dni roboczych. Z druczkiem nie musimy się jednak wybierać do oddziału poczty. Płatność możemy wykonać bardzo łatwo przy pomocy przelewu internetowego. Wystarczy znać kolejne kroki.

Jak krok po kroku zapłacić mandat kredytowany przez Internet?

1. Po zalogowaniu do systemu bankowości internetowej należy wejść w zakładkę „Przelewy”. Z rozwijanej rubryki należy wybrać opcję: „Przelew podatkowy” lub „Przelew do Urzędu Skarbowego”. W kolejnym okienku wybieramy natomiast typ formularza: „Mandaty”.

2. Następnym krokiem jest wybór właściwego Urzędu Skarbowego. Wybieramy go z rozwijanego menu. Potrzebne informacje oraz dane, które należy wpisać w formularzu znajdziemy na druczku przekazu pocztowego.

3. Kolejne ważne okienko to „Typ identyfikatora”. Z rozwijanej listy należy wybrać opcję: „PESEL” i wpisać nasze dane osobowe. Jeśli nie znasz swojego PESELU na pamięć, skorzystaj z pomocy dowodu osobistego.

4. W niższej części formularza znajdziemy rubrykę zatytułowaną: „Identyfikator zobowiązania”. W tym okienku należy wpisać serię i numer mandatu karnego, które widnieją na druczku.

5. Ostatnim krokiem jest wpisanie właściwej kwoty przelewu zgodnie z wysokością mandatu. Zatwierdź swój przelew. Jeżeli wszystkie dane zostały przepisane prawidłowo, płatność zostanie zrealizowana. W ten sposób bez problemu opłacisz mandat przez Internet.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: