Jak rozpoznać fałszywy banknot? Sprawdzamy!

fałszywy banknot

Jak rozpoznać fałszywy banknot? Sprawdzamy!

Problem fałszywych banknotów jest znany bardzo dobrze. Bardzo trudno ustrzec się przed banknotami, które są nielegalnie wprowadzane na rynek, albowiem wprowadzanie takich banknotów polega na niewiedzy ludzkiej, bądź szybkim czasie reakcji, który nie daje nam możliwości na zweryfikowanie otrzymanego banknotu. Na szczęście są metody, które pozwalają nam później zidentyfikować fałszywkę!

Na całe szczęście jest szereg kwestii które wpływają na to, czy banknot jest legalny. Zabezpieczenia na banknotach to bardzo ważna rzecz, skutkiem czego każdy pojedynczy banknot posiada ich kilka, aby skutecznie utrudnić nieuczciwym osobom wykonanie podróbki.

Jak zweryfikować posiadanie legalnego banknotu?

Najbardziej prostym rozwiązaniem jest oczywiście nitka zabezpieczająca. To ona pełni najważniejszą rolę zabezpieczającą, dzięki której możemy od razu stwierdzić, czy banknot jest fałszywy, czy nie. Jeśli owa nitka na naszym banknocie nie występuje, mamy pewność posiadanej podróbki banknotu Polskiego.

Czy nielegalny banknot może posiadać nitkę bezpieczeństwa? Teoretycznie nie, choć faktem jest to, iż nieuczciwe osoby dążą do perfekcji w zakresie podrabiania banknotów, dzięki czemu takowe nitki lub ich podróbki mogą mieć także miejsce. Pamiętajmy także, że na nitce bezpieczeństwa powinny być wydrukowane także odpowiednie liczby, potwierdzające kod bezpieczeństwa owej nitki.

Papier i jego szeleszczenie…

Ważnym elementem jest także papier, który odgrywa największą rolę, albowiem jest podstawowym materiałem każdego banknotu.

Kiedy dostarczony nam banknot odbiega w dotyku od innych banknotów, mamy pewność iż posiadamy fałszywy banknot. Również dzieje się tak, kiedy czujemy, iż nasz banknot jest wiotki, albo po prostu zbyt twardy w odróżnieniu od pozostałych. Pamiętajmy także, że prawdziwy banknot ocierany w ręce, będzie szeleścić.

W wypadku podejrzenia posiadania nielegalnego banknotu powinniśmy niezwłocznie udać się na policję w celu ustalenia tego faktu, oraz ewentualnego złożenia zeznań odnośnie miejsca i okoliczności nabycia fałszywego banknotu.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: