Jak rozliczyć PIT przez Internet w 2019 roku?

Jak rozliczyć PIT przez Internet w 2019 roku?


Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na rozliczenie PIT przez Internet. Jak jednak zrobić to dobrze, by uniknąć nieprzyjemności? Podpowiadamy!

Różne sposoby na rozliczenie PIT

Jak wiadomo, PIT można rozliczać na dwa sposoby – w tradycyjny sposób, gdzie wypełniamy deklarację ręcznie i składamy ją w odpowiednim urzędzie skarbowym, lub też przez Internet. Jednak pytanie, jak to zrobić dobrze? Gdzie szybko i skutecznie rozliczymy swój PIT w 2019 roku?  Najlepszym rozwiązaniem okazuje się Twój e-PIT, czyli platforma stworzona przez Ministerstwo Finansów. To właśnie tutaj najdziemy wstępnie przygotowane zeznania podatkowe za 2018 rok. Aby uzyskać do nich dostęp, wystarczy wejść na stronę podatki.gov.pl i wybrać deklarację PIT-37 lub PIT-38.

Jak rozliczyć PIT za pośrednictwem Twój e-PIT?

Niektórzy uważają, że rozliczenie PIT za pośrednictwem Internetu jest problematyczne. Rzeczywistość jednak wygląda zupełnie inaczej, w szczególności, jeśli decydujemy się na rozliczenie deklaracji podatkowej za pośrednictwem Twój e-PIT. Od czego zacząć? Przede wszystkim od zalogowania się do systemu Twój e-PIT. Aby to zrobić, potrzebujemy swojego numeru PESEL, dochodu z rozliczenia za 2017 rok, jak również jednego z przychodu od pracodawcy (np. z PIT-11) za 2018 rok. Po zalogowaniu przechodzimy do sprawdzenia danych zawartych we wstępnie wypełnionej deklaracji PIT. Na tym etapie możemy modyfikować swoją deklarację, w tym na przykład zmienić adres lub numer konta, na które ma trafić ewentualny zwrot podatku. W systemie Twój e-PIT udostępniane są tylko indywidualne deklaracje, co oznacza, że osoby chcące się rozliczyć wspólnie z małżonkiem, będą musieli nanieść odpowiednie poprawki. Warto również zwrócić uwagę na ulgi, jeśli w 2019 roku przysługują nam inne zwolnienia od podatku, trzeba je również uwzględnić w deklaracji. Ostatnim krokiem będzie ponowne sprawdzenie deklaracji, a następnie bezpośrednia wysyłka przez Internet do odpowiedniego urzędu skarbowego. 

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: