Jak płacić BLIKIEM w sklepie i przez Internet?

W dobie XXI wieku kwestią czasu było opracowanie metody płatności za pośrednictwem smartfona. Obecnie nie tylko gotówka, ale także karty płatnicze stają się mniej popularne. Wystarczy mieć przy sobie telefon komórkowy aby wygodnie zapłacić za zakupy w sklepie lub przez Internet. BLIK zadebiutował w 2015 roku i bardzo szybko zyskał ogromną popularność. Dlaczego warto korzystać z tej metody płatności?

Jak zacząć korzystanie z systemu BLIK?

BLIK to polski system płatniczy, który umożliwia dokonanie płatności za pośrednictwem smartfonów. Wystarczy jedynie zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym aplikację swojego banku obsługującą ten rodzaj płatności. Usługa nie jest jeszcze dostępna we wszystkich polskich bankach, ale błyskawiczny rozwój BLIKA sprawia, że coraz więcej instytucji umożliwia swoim klientom korzystanie z wygodnej aplikacji. Stworzenie konta w aplikacji jest bardzo proste, ponieważ wykorzystujemy dane z naszego bankowego konta internetowego. W aplikacji możemy jednak zastosować inny kod PIN.

Płatność BLIKIEM przez Internet

Coraz więcej sklepów internetowych oraz stron oferujących płatne usługi obsługuje płatność za pośrednictwem systemu BLIK. Operacja jest bardzo prosta i zajmuje kilkadziesiąt sekund. W trakcie zakupów wybieramy formę płatności BLIK. Następnie otwieramy naszą aplikację, klikamy symbol tej płatności i przepisujemy sześciocyfrowy kod na stronie sklepu internetowego. Pozostaje potwierdzić zlecenie płatności w aplikacji i podać ustalony kod PIN. Płatność zostanie zrealizowana natychmiast.

Jak płacić BLIKIEM w sklepie?

Systemem BLIK zapłacimy również w każdym sklepie, restauracji czy stacji benzynowej wyposażonej w terminal kart płatniczych. Wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy skorzystać z tej metody. Następnie uzyskujemy 6-cyfrowy kod z poziomu aplikacji i wpisujemy go w terminalu. Tutaj również należy potwierdzić zlecenie w aplikacji i podać kod PIN. BLIK jest kolejnym przykładem na to, że wielkimi krokami zbliżają się czasy, w których gotówka okaże się zbędna.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: