Ile Polacy wydadzą na ferie zimowe w 2019-2020 roku?

ferie zimowe 2020

Ile Polacy wydadzą na ferie zimowe w 2019-2020 roku?


Z roku na rok przybywa Polaków, którzy decydują się choćby na kilkudniowy wyjazd w trakcie ferii zimowych. Taki odpoczynek pozwala zdobyć potrzebną energię, która na pewno zaprocentuje w pracy po powrocie z urlopu. Częstą przeszkodą w zimowych eskapadach są oczywiście wysokie koszty. Jakie kwoty zamierzają przeznaczyć Polacy na ferie zimowe w 2019 i 2020 roku?

Najdrożej będzie w Tatrach

Jak co roku, najbardziej obleganym kierunkiem na ferie zimowe będą polskie Tatry. Szczególnie chętnie odwiedzamy Zakopane oraz Białkę Tatrzańską. Duże zainteresowanie turystów sprawia, że to właśnie w Tatrach panują najwyższe ceny za nocleg. Średni koszt kwaterunku dla jednej osoby oscyluje w granicach 100 PLN. Dosyć drogo jest także w Karkonoszach i Beskidach. Na ceny rzędu 70 PLN możemy liczyć w Bieszczadach. Z kolei najtańsze noclegi znajdziemy w Górach Świętokrzyskich i Pieninach, gdzie średnia cena za nocleg dla jednej osoby to około 60 PLN.

Atrakcyjne ceny nad polskim morzem i na Mazurach

Jeśli zależy nam na wypoczynku po za domem i niekoniecznie potrzebujemy do tego gór, możemy udać się nad polskie morze oraz na Mazury. W tym okresie gości tam znacznie mniej turystów. To oczywiście sprawia, że możemy liczyć na atrakcyjne ceny za nocleg. W zależności od wybranej miejscowości, cena za nocleg to około 35-50 PLN. Atrakcyjne ceny sprawiają, że wielu Polaków decyduje się zawitać w te regiony w trakcie ferii zimowych.

Ile kosztować będzie wyjazd za granicę?

Jeśli natomiast planujemy wyjazd za granicę do ciepłych krajów, musimy przygotować się na większe wydatki. Koszty noclegu za jedną dobę dla jednej osoby zaczynają się od 150 PLN. Należy także uwzględnić wysokie ceny biletów lotniczych, chociaż przy wcześniejszej rezerwacji można tu sporo zaoszczędzić. Najdroższy może się jednak okazać sam pobyt, szczególnie, gdy wybierzemy kraj, w którym obowiązuje waluta euro. Wielu Polaków najwięcej pieniędzy w trakcie takiego wyjazdu zostawia właśnie w restauracjach, sklepach, pubach oraz klubach.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: