Ile kosztuje trener personalny i czy warto?

kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Ile kosztuje trener personalny i czy warto?

Wykwalifikowany trener personalny może być dużym ułatwieniem w trakcie pracy nad sylwetką. Niezależnie od tego czy chcemy pozbyć się tłuszczu, wymodelować ciało czy zbudować imponującą muskulaturę. W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiej usługi. Ile kosztuje wynajęcie trenera personalnego i czy warto zdecydować się na pomoc z jego strony?

Ile kosztuje trener personalny w Polsce?

Aby wykonywać ten zawód w naszym kraju, nie trzeba dysponować żadnymi uprawnieniami czy kursami. Oczywiście profesjonalni trenerzy dbają o swoje referencje, a za pośrednictwem social media pokazują efekty pracy na swoich podopiecznych. Cena dobrego trenera to ok. 80-100 złotych za godzinę treningu.

Średnia zależy od województwa, w którym mieszkamy. Najtańsze ogłoszenia zaczynają się już od 20 złotych, jednak często są to osoby, które nie posiadają należytej wiedzy i doświadczenia. Z kolei za najbardziej renomowanych trenerów o wyrobionej marce zapłacimy nawet ponad 200 złotych za jedną godzinę wspólnego treningu.

Jak wygląda praca z trenerem personalnym?

Do uzyskania wymarzonych efektów nie trzeba ciągłej pracy pod okiem trenera. W trakcie kilku wspólnych treningów, wykwalifikowany specjalista pokazuje nam, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oraz jak trenować, aby zadbać o wybrane partie ciała. Dobry trener personalny podpowiada także w kwestii odpowiedniej suplementacji i sposobu odżywiania.

Jego głównym celem jest dostosowanie planu treningowego do indywidualnych uwarunkowań organizmu klienta. Po kilku wspólnych treningach możemy ćwiczyć samodzielnie i od czasu do czasu kontrolnie decydować się na trening pod okiem trenera.

Czy warto skorzystać z usług trenerów personalnych?

Wsparcie profesjonalny może być nieocenione w trakcie pracy nad swoim ciałem. Decydującym czynnikiem jest wybór wykwalifikowanego trenera. Warto kierować się opiniami innych klientów oraz szukać trenerów, którzy swoje umiejętności potwierdzają za pośrednictwem social media.

Ważnym czynnikiem jest również cena. Jeśli zależy nam na jakości treningu, warto szukać trenera z referencjami, który pobiera opłaty zbliżone do średniej obowiązującej w naszym województwie.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: