Haczyki w kredytach gotówkowych – na to nie daj się złapać!

kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Haczyki w kredytach gotówkowych – na to nie daj się złapać!

Z pomocą kredytu gotówkowego możemy szybko sfinansować zakup, na który nie byłoby nas stać przy jednorazowej płatności. W dobie XXI wieku, o kredyt możemy wystąpić drogą online, a formalności są finalizowane jeszcze tego samego dnia. Choć konsumentów chronią różne ustawy i zapisy prawne, w kontaktach z bankiem wciąż warto zachować czujność. Na co należy zwracać szczególną uwagę przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy?

Dodatkowe opłaty naliczane przez banki

Popularnymi haczykami w umowie kredytowej są wszystkie opłaty, o których nie informuje nas oprocentowanie. Koszty ponosimy już w momencie podpisywania umowy. Bank pobiera od kilku do kilkunastu procent prowizji za udzielenie zobowiązania.

W umowie kredytowej może się również kryć ubezpieczenia, a także inne formy zabezpieczeń stosowane przez banki, w celu uzyskania gwarancji spłaty. Analizując koszty kredytu należy być wyjątkowo czujnym i zwracać szczególną uwagę na wszystkie niepokojące nas kwestie.

RRSO prawdę Ci powie

Banki najczęściej kuszą nas atrakcyjnym oprocentowaniem nominalnym. Ba! Możemy spotkać się z ofertami, w których oprocentowanie kredytu wynosi 0%! Wszystko się zgadza, tyle tylko, że oprocentowanie nominalne to tylko jeden z kosztów kredytu. Informuje nas o odsetkach naliczanych z tytułu podjęcia zobowiązania.

A co z prowizjami, ubezpieczeniem, opłatami operacyjnymi? O realnym koszcie kredytu informuje nas RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wskaźnik ten uwzględnia zarówno oprocentowanie nominalne, jak również wszystkie pozostałe opłaty.

Czym kierować się przy wyborze kredytu?

Jeśli nie dysponujemy rozległą wiedzą finansową, a planujemy podjęcie dużego kredytu, warto skonsultować się z doradcą finansowym. Wizyta u specjalisty nie musi być droga, a przyniesie nam szereg korzyści. Doradca przestudiuje umowę zaproponowaną przez bank i sprawdzi ją pod kątem ewentualnych haczyków.

Co więcej, być może doradzi nam lepszy produkt w innym banku, dzięki czemu, dodatkowo oszczędzimy na kosztach. Wizyta u doradcy finansowego może być dobrą inwestycją, która zwróci się w momencie podpisywania atrakcyjnej umowy.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: