Gdzie wyjechać na zimowe ferie w 2019 roku?

ferie zimowe 2019

Gdzie wyjechać na zimowe ferie w 2019 roku?


Zimowe wczasy to doskonały sposób na rozładowanie codziennego stresu oraz relaksujący wypoczynek przed miesiącami pełnymi kolejnych wyzwań. Z tego względu, coraz większa liczba Polaków decyduje się choćby na kilkudniowy wyjazd z okazji ferii zimowych 2019. Warto pamiętać, że nie zawsze wiąże się to z dużymi wydatkami. Jakie miejsca najchętniej odwiedzą Polacy w trakcie zimowych ferii w roku 2019?

Wyjazd na narty i snowboard

W wielu regionach Polski w ostatnich latach śnieg pojawia się tylko na kilka dni. Zimowy krajobraz, w którym dzieci zjeżdżają ze stoków w dużych miastach jest coraz rzadszy. Bardzo często, jedyną okazją na to by pojeździć na nartach lub snowboardzie są zatem wyjazdy w góry. Najchętniej odwiedzane miejscowości w Polsce to: Zakopane, Białka Tatrzańska oraz Szczyrk. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, możemy wybrać ośrodki zlokalizowane poza górami, z własnym stokiem. Dobrze przykłady to: Rąblów, Cisowa, Bałtów czy Gołdap.

Zimowe ferie nad Morzem Bałtyckim?

Kurorty nad Bałtykiem w zimie zamieniają się w ciche i spokojne miejscowości. Niewielka liczba turystów sprawia, że ceny za nocleg są wyjątkowo atrakcyjne. Nad morzem nie grozi nam jednak nuda. Po długich spacerach, w których możemy oddychać jodem wzmacniającym odporność, możemy udać się do restauracji, kina czy centrum rozrywki. Młodzież może natomiast liczyć na otwarte kluby. Wbrew pozorom, nad polskim morzem można się świetnie bawić także w morze zimowej. Popularne kierunki? Kołobrzeg, Ustka, Hel oraz oczywiście Trójmiasto i okolice.

Ferie zimowe 2019 w ciepłych krajach

Osoby, które nie lubią niskich temperatur zawsze mogą udać się do ciepłych krajów. Polacy chętnie wybierają Kretę, Rodos, Maderę oraz Cypr. Co szczególnie istotne, taki wyjazd absolutnie nie musi być drogi, jeśli tylko z dużym wyprzedzeniem zajmiemy się organizacją. Rezerwując bilety lotnicze i nocleg kilka miesięcy wcześniej, jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić! Wciąż jednak musimy pamiętać, że sam pobyt i wydatki w euro to spore wyzwanie dla naszego portfela.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w ciągu 15 minut?

Podaj swój numer telefonu: